Medicīniska sagadīšanās

Meitai mācībām nepieciešams stetoskops (mājas apstākļos to saucam par klaušināmo). Grupas biedrenei bija lieks, un viņa piedāvāja iemainīt pret saldumiem. Meita viņai sarūpēja šokolādes un kinderolu. Kāds bija pārsteigums, kad kinderolā atradās smurfijs – dakteris ar kaklā pakārtu stetoskopu.

Steptoskops.

Smurfijs ar stetoskopu.

Bedres

Rīdzinieki sašutuši par bedrainajām ielām pilsētas centrā. Es kā iebraucēja bedraino ceļu izjūtu jau sākot no Dārziņiem. Tumsā tā ir laimes spēle – salauzīsi vai nesalauzīsi riteņus.


Sēklas

Saņēmu sūtījumu ar dažādu ziedu sēklām, starp kurām bija arī Alpu ēdelveiss, jo vasarā no Alpiem atvestās sēklas izdīga un, diemžēl, nopuva. Būšu neatlaidīga un mēģināšu vēlreiz.

Valentīndienas jociņi

Matemātiķi nemaz nav tādi sausiņi, kā no malas liktos. Arī viņiem patīk pajokot. Dēls ar draugiem vienam klases biedram (arī labam draugam) uzrakstīja anonīmu mīlestības vēstuli it kā no meitenes un ielika skolas pastā. Ko lai citu dara tādās mīlestības dienās, ja klasē 25 puiši un tikai 7 meitenes.


Gudrība

Meitai 20 gadu vecumā izspraukušies jau trīs gudrības zobi. Mans vienīgais gudrības zobs kā liels pārsteigums parādījās tikai 40 gados.


Pēdējā reize

Pirms atvadījos no omītes, atvadījos arī no viņas dzīvokļa, kas glabā daudzas siltas atmiņas.

 

Dieva sūtnis

Bērēs piedalījās tāds tīri labi paēdis mācītājs. Zinādama, cik viņam par neskaitāmajām misēm (dievkalpojumiem) maksājusi omīte, iedomājos – diez, vai mācītāji skaitās pašnodarbinātie? Un vai viņi tāpat kā mēs – parastie mirstīgie – godīgi VIDam maksā nodokļus par visiem saviem dāvinājumiem?


11. februāris, pirmdiena13.02.2019.

Rudaste

Agri no rīta pie 9-stāvu mājām, kas atrodas līdzās Ogres mežam, pāri ceļam centās pārskriet lapsa. Simtiem reižu esmu staigājusi pa šo mežu, bet neko vairāk par vāverēm un ežiem neesmu sastapusi. Bet te – lapsa pilsētā.


Tumšo mēnešu ietekme

Vīrs: “Vai tu nejūti tukšumu?”

Es: “Jūtu jau mēnešiem ilgi. Nav jaunu iespaidu, un nav arī vēlmes nekur ārpus mājas iet.”


Bērni – laika rādītāji

Gadu ritējumu visizteiktāk var just, tiekoties ar sen neredzētu radu bērniem.

 

Dzīve pati visu saliek pa plauktiņiem

Mans minējums, ka dzīve pati visu saliks pa plauktiņiem, piepildījās pat ātrāk nekā domāju. Puisis, kurš meitai bez jebkāda pamatojuma iespļāva sejā košļājamo gumiju (varbūt tas bija kaut kāds stilīgs joks?), nākamajā dienā no augstskolas izņēma dokumentus.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autora darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Pieejamos rakstus, zīmējumus un fotogrāfijas  NEDRĪKST  PĀRPUBLICĒT.

© Sanita Nikitenko


Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.pārdomas 

Grāmatu pirkšana Latvijā sāk kļūt jau par bagātnieku privilēģiju.