Atrastie raksti (34) pēc vārda ŠŪŠANA AR ŠUJMAŠĪNU

 

Padomju laikā ražotajam atpūtas krēslam apmēram 40 gadi. Vizuāli tas izskatās ļoti labi, jo pirms vairākiem gadiem pie mēbeļnieka apdarināts ar jaunu pārvalku. Vienīgā skāde – gadu gaitā izsēdējies ciets. Lai sēdēšanu krēslā padarītu patīkamāku, iegādājos tik lielu porolona gabalu, lai tas nosegtu gan sēdvietu, gan atzveltni. Pēc tam no mēbeļu auduma uzšuvu pārklāju.

Pārklājs sastāv no divām dažāda izmēra taisnstūrveida detaļām. Lielākajai detaļai jānosedz ne tikai krēsla sēdvieta un atzveltne, bet arī krēsla priekšpuses apakšējā daļa un atzveltnes aizmugure. Mazākajai detaļai jābūt porolona lielumā. Abas detaļas tiek sašūtas kopā tā, lai mazākās detaļas viena īsākā mala paliktu neaizšūta. Tā būs "kabata" porolona ievietošanai.


Dīvāna pārvalks30.08.2015.

Tēma: ROKDARBIIdejas mājoklim un dārzam

1.

2.

   

3.

4.

Audums dīvānam vietām jau bija padilis, tāpēc nolēmu uzšūt pārvalku. Iegādājos 10 metrus mēbeļu auduma, porolonu sēdvietai un 2 spilvenus.

Vispirms izjaucu dīvānu (1.). Kā pirmo uzšuvu pārvalku dīvāna atzveltnei un roku balstiem (2.). Sēdvietai piediedzu porolona kārtu un pārvilku pāri audumu (3. un 4.), ko sēdvietas apakšpusē pienagloju pie koka detaļām. Uzšuvu pārvalkus dekoratīvajiem spilveniem (3. un 4.).


No datora krēsla virsmas sāka lobīties mākslīgās ādas strēmeles, tāpēc nolēmu uzšūt pārvalku. Lai tas izdotos precīzāks, krēslu izjaucu.

Uz roku paliktņiem no bieza filca uzšuvu mīkstu polsterējumu. Tad no mēbeļu auduma piegriezu taisnstūrveida detaļas. Garākās malas sašuvu kopā, lai veidotos “caurule”. Tās abos galos ievēru apaļo gumiju, kuru nepieciešamā garumā iespējams savilkt ar fiksētāju (A). 

Visgrūtāk bija uzšūt atzveltnes detaļu, jo nācās zīmēt piegrieztni. Lai pārvalku varētu uzvilkt uz atzveltnes, tā abos sānos iestrādāju rāvējslēdzējus (B). Uz aizmugurējās daļas uzšuvu četrstūrveida kabatu (C).

Tā kā krēsla sēdvieta bija kļuvusi cieta, no porolona izgriezu polsterējumu. Mēbeļu audumu sēdvietai piegriezu ovālā formā. Ārmalas nolocīju un nošuvu tā, lai apvalkā varētu ievērt gumiju ar pogcaurumiem.

Kad datora krēsls tika saskrūvēts, uz sēdvietas novietoju plānu spilventiņu, kuram arī uzšuvu mēbeļu auduma pārvalku (D).


Sēdspilvens11.08.2014.

Tēma: ROKDARBIIdejas mājoklim un dārzam

 

Piusas smilšakmens alu muzeja ēkā (Igaunijā) krēsli izgatavoti no koka bluķiem. Lai būtu mīkstāka sēdēšana, uz tiem uzlikti spilveni. Daži no tiem uzšūti pavisam neierasti – no džinsa vai velveta svārkiem (1.). Varbūt kādam ienāk prātā sēdspilvenu izgatavot, piemēram, no krekla?


Mājas lapā ievietoti oriģināli autora darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Pieejamos rakstus, zīmējumus un fotogrāfijas  NEDRĪKST  PĀRPUBLICĒT.

© Sanita Nikitenko


Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.pārdomas 

Tā ir laime - kalpot pašam sev, nevis citam.


lasītākās tēmas

pēdējā mēneša laikā