Atrastie raksti (36) pēc vārda dārzam

Putnu būrītis11.08.2014.

Tēma: ROKDARBIIdejas mājoklim un dārzam

1.

2.

Kā nodarbināt 10 – 12 gadus vecu puiku ziemas mēnešu brīvdienās tā, lai brīvais laiks netiktu izniekots pie datora un TV? Abi ar vīru nolēmām, ka sestdienās mūsu dzīvokļa virtuve uz dažām stundām pārvērtīsies par galdniecības darbnīcu. Būvmateriālu veikalā nopirkām dēļus un citus piederumus, kas nepieciešami putnu būrīša gatavošanai. Vīrs internetā atrada rasējumus ar izmēriem un gatavošanas gaitu. Tajā ziemā tika uzmeistaroti vairāki putnu būrīši (1.). Iespējams, ja putnu būrītis tiktu nopirkts jau gatavs, tas izmaksātu lētāk, bet mēs vēlējāmies, lai dēls iemācās kaut ko praktisku un dzīvei noderīgu.

Ja putnu būrīti paredzēts iekārt pie mājas augošā kokā, to var skaisti nokrāsot vai apgleznot (2. un 3.).


Tualetes aizbīdnis11.08.2014.

Tēma: ROKDARBIIdejas mājoklim un dārzam

Ceļojot pa Igauniju, uzmanību piesaistīja āra tualetes aizbīdnis ar zaļu un sarkanu krāsojumu.


Sīpolu trauks11.08.2014.

Tēma: ROKDARBIIdejas mājoklim un dārzam

Laukos pie vīramātes ieraudzīju savdabīgu sīpolloku audzēšanas veidu. Pieclitrīgai plastmasas pudelei nogriež augšējo daļu, bet pudeles sānsienās izgriež nelielus caurumus. Pudelē ieber zemi un ievieto sīpolus tā, lai pa nelielajiem caurumiem pudeles sānos varētu izspraukties sīpolloki. Sīpolus ieliek zemē arī pudeles augšpusē.


Pastkastīte02.08.2014.

Tēma: ROKDARBIIdejas mājoklim un dārzam

2006. gada vasarā ar ģimeni ceļojām pa vienu no tūristu iecienītākajām vietām Igaunijā – Sāmsalu. Kādā apskates objektā pamanīju no piena kannas veidotu pastkastīti. Latvijā droši vien gandrīz katrā lauku mājā ir piena kannas, kas nokalpojušas savu laiku un noliktas šķūnīša tālākajā kaktā. Tagad tām var dot otru iespēju pierādīt savu derīgumu.

Kannas dibenā izzāģē garenu taisnstūra caurumu, pa kuru ievietot vēstules un laikrakstus. Lai lietū pasta sūtījumi nesamirktu, virs cauruma uz eņģītēm uztaisa aizveramu un atveramu jumtiņu (1). Pastu izņem, atverot kannas vāku (2). Kanna uz statīva jānostiprina tādā virzienā, lai vāks vērtos vaļā uz augšu. Tagad kannu atliek vien nokrāsot.

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt un izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko


Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.pārdomas 

 

Cilvēkam raksturīgs bīties un izvairīties no nezināmā. Kas bijību pārvar, tas, gluži kā datorspēlē, pāriet uz nākamo līmeni.


lasītākās tēmas

pēdējā mēneša laikā