Atrastie raksti (34) pēc vārda dārzam

Sīpolu trauks11.08.2014.

Tēma: ROKDARBIIdejas mājoklim un dārzam

Laukos pie vīramātes ieraudzīju savdabīgu sīpolloku audzēšanas veidu. Pieclitrīgai plastmasas pudelei nogriež augšējo daļu, bet pudeles sānsienās izgriež nelielus caurumus. Pudelē ieber zemi un ievieto sīpolus tā, lai pa nelielajiem caurumiem pudeles sānos varētu izspraukties sīpolloki. Sīpolus ieliek zemē arī pudeles augšpusē.


Pastkastīte02.08.2014.

Tēma: ROKDARBIIdejas mājoklim un dārzam

2006. gada vasarā ar ģimeni ceļojām pa vienu no tūristu iecienītākajām vietām Igaunijā – Sāmsalu. Kādā apskates objektā pamanīju no piena kannas veidotu pastkastīti. Latvijā droši vien gandrīz katrā lauku mājā ir piena kannas, kas nokalpojušas savu laiku un noliktas šķūnīša tālākajā kaktā. Tagad tām var dot otru iespēju pierādīt savu derīgumu.

Kannas dibenā izzāģē garenu taisnstūra caurumu, pa kuru ievietot vēstules un laikrakstus. Lai lietū pasta sūtījumi nesamirktu, virs cauruma uz eņģītēm uztaisa aizveramu un atveramu jumtiņu (1). Pastu izņem, atverot kannas vāku (2). Kanna uz statīva jānostiprina tādā virzienā, lai vāks vērtos vaļā uz augšu. Tagad kannu atliek vien nokrāsot.

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt un izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko


Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.pārdomas 

 

9>10

Ne vienmēr matemātikai ir taisnība.


lasītākās tēmas

pēdējā mēneša laikā