Atrastie raksti (10) pēc vārda filcēšana

Bite01.05.2015.

Tēma: ROKDARBIRokdarbu veidiFigūru filcēšana

Lai labāk izprastu bites gatavošanas gaitu, jāizpēta, kā tiek filcēts sivēns. Tātad vispirms uzfilcē bites ķermeni. Lai izveidotu strīpas, uz ķermeņa uzklāj izplucinātas vilnas josliņas un, durstot ar filcēšanas adatu, tās piestiprina. Lai izgatavotu spārnus, vispirms vilnas piciņu no abām pusēm sadursta plakanu. Pēc tam ar šķērēm izgriež vēlamo spārnu formu. Ar filcēšanas adatu sadursta gar spārna sānmalām, izlīdzinot griezuma vietas. Lai spārns labāk piefilcētos pie ķermeņa, spārna stiprinājuma vietu izplucina. Pie ķermeņa pielīmē actiņas un piešuj no filca auduma izgrieztu asmeni. Šo paštaisīto biti meita uzdāvināja savai 1.- 4. klases audzinātājai dzimšanas dienā.


Mašīna01.05.2015.

Tēma: ROKDARBIRokdarbu veidiFigūru filcēšana

     

Uzfilcē plakanu mašīnu. Ar sadieguma dūrieniem tai izceļ logus un riteņus. Mašīnas apakšpusē piešuj pieskaņotas krāsas filca audumu un saspraudi. Tādā veidā filcētā mašīna kļūst par tērpa aksesuāru. 


Nindzja30.04.2015.

Tēma: ROKDARBIRokdarbu veidiFigūru filcēšana

Kad brālis bija 6 gadus vecs, viņš fanoja par nindzjām. 10 gadus vecā māsa uzfilcēja viņam jauku dāvanu. Nindzjas zobens izgriezts no papīra.


Putni30.04.2015.

Tēma: ROKDARBIRokdarbu veidiFigūru filcēšana

Pīlēns

 

Pāvs

 

Gailis

Gailis

 

Lai labāk izprastu putnu gatavošanas gaitu, jāizpēta, kā tiek filcēts sivēns. Putnu spārnus gatavo līdzīgi kā dzīvnieku ausis. Vispirms ar filcēšanas adatu vilnas piciņu no abām pusēm sadursta plakanu. Tad ar šķērēm izgriež vēlamo spārnu formu. Ar filcēšanas adatu sadursta gar spārna sānmalām, izlīdzinot griezuma vietas. Lai spārns labāk piefilcētos pie ķermeņa, spārna stiprinājuma vietu izplucina. 


Mājas lapā ievietoti oriģināli autora darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Pieejamos rakstus, zīmējumus un fotogrāfijas  NEDRĪKST  PĀRPUBLICĒT.

© Sanita Nikitenko


Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.pārdomas 

Tā ir laime - kalpot pašam sev, nevis citam.


lasītākās tēmas

pēdējā mēneša laikā