Atrastie raksti (39) pēc vārda koka lietas

Tureklis03.08.2014.

Tēma: ROKDARBIIdejas mājoklim un dārzam

1.

2.

Bērnistabas skapja augšpusē pieskrūvēti trīs “puļķīši” – durvju rokturi (1. fotogrāfijā apvilkts ar sarkanu aplīti). Tie noder svētkos, kad pāri visai bērnistabai diega virtenē tiek iekārti dažādi dekori. Virtenes vienu galu piesienam pie skapja “puļķīša”, bet otru - istabas pretējā pusē pie aizkaru stangas.

Laikā, kad istabu nerotā virtenes, uz skapja turekļiem tiek pakārtas mantiņas (2.).


 

Iekārtojot bērnistabu, galdniecības firmā pasūtījām koka mēbeles. Tā kā krāsa tika uzklāta izsmidzinot, uz dzeltenajām skapja durvīm bija uzšpricējušies sīki zaļi plankumiņi, kurus pamanījām tikai pēc skapja uzstādīšanas. Nu tā īsti sapratu, ko nozīmē teiciens, ka darvas piliens var sabojāt medus mucu… Prieks par jaunajām, skaistajām mēbelēm izgaisa. Un tad prātā ienāca ideja. Palūdzu, lai galdniecībā no finiera izzāģē dažāda lieluma sirsniņas un nokrāso tās skapim pieskaņotā krāsā. Ar divpusējo līmlenti sirsniņas pielīmēju gan uz skapja, nosedzot krāsu plankumiņus, gan uz bērnu divstāvīgās gultas. Teikšu godīgi - mēbeles kļuva interesantākas. Ar šāda veida aplikācijām uz mēbelēm iespējams noslēpt arī kādu bērna nedarbiņu.


1.

2.

Mūsu dzīvokļa gaiteņa galā ir neliela niša, kas ieejot pa ārdurvīm, nav redzama. Lai šī 80 cm platā un 36 cm dziļā telpas daļa tiktu lietderīgi izmantota, nolēmu tur izveidot bērnu drēbju pakaramo (1.). Vēlējos kaut ko bērnišķīgu un oriģinālu, tāpēc izdomāju, ka pakaramais sastāvēs no trim detaļām: koka aizkaru stangas un diviem koka svečturiem pīlītes un zivtiņas formā (2.). Tā kā koka svečturiem padziļinājums ir aptuveni centimetrs, tie labi spēj noturēt aizkaru stangu. Abi svečturi nokrāsoti ar akrilkrāsām un pie nišas sienām piestiprināti ar skrūvēm.

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt un izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko


Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.pārdomas 

 

Cilvēkam raksturīgs bīties un izvairīties no nezināmā. Kas bijību pārvar, tas, gluži kā datorspēlē, pāriet uz nākamo līmeni.


lasītākās tēmas

pēdējā mēneša laikā