Pēc izstādes nosaukuma nav īsti skaidrs, kurš laika periods tiek pārstāvēts. Manuprāt, nosaukumu vajadzēja precizēt ar skaitļiem – “Telefoni Vidzemē. 1895 - 1950”

Elegantā stilā iekārtotajā izstāžu zālē izlikti aptuveni 80 sienas un galda telefoni. Lielākā daļa no tiem pieder kolekcionāram Valdim Hofmarkam (telekomunikāciju inženieris, inženierzinātņu doktors) un tikai neliels skaits – Ogres muzejam.

Valdim Hofmarkam ir plašākā telefona aparātu kolekcija Latvijā – 140 telefona aparāti. Bez tiem viņš kolekcionē arī tehnisko literatūru, telefonu grāmatas un senlaiku fotogrāfijas ar telefoniem. Pirmais telefona aparāts pie viņa nonāca pirms 35 gadiem, un tas arī bija liktenīgais atspēriena punkts, kas radīja vēlmi izzināt vairāk par telefonu attīstības vēsturi.


2017. gada Ogres pilsētas svētkiem dots skaists nosaukums  - “Dzīve ir upe”, jo dzīvi un upi vieno plūdums, kas var būt gan taisns un līkumains, gan miermīlīgs un krāčains.


Salūts Dzintaros11.06.2017.

Pierasts, ka salūts notiek uz sauszemes. Šoreiz uguns liesmas šāvās laukā no jūras.

 


Pirms izstādes apmeklēšanas par Juri Dimiteru zināju vien to, ka viņš ir asprātīgu plakātu un erotisku gleznu autors. Izstādē mani pārsteidza mākslinieka 70-to un 80-to gadu pilsētvides fotogrāfijas, kas ļāva atgriezties bērnības un jaunības atmiņās. Un vēl – izstādes sirreālistiskā vide manī raisīja atpazīstamas vīzijas, jo dažos Jura Dimitera darbos saskatīju līdzības ar beļģu mākslinieka Renē Magrita darbiem. Kaut vai šie divi piemēri.

Renē Magrits. Cilvēka dēls (1946.)

 

 

Juris Dimiters. Par kvalitāti (1984.)

 

 

Renē Magrits. Attēla nodevība (1928.-1929.)

Uzraksts uz gleznas: "Šī nav pīpe".

 

Juris Dimiters. Staļina pīpe nr.2 (1988.)

2012. gadā  tika organizēta Jura Dimitera izstāde

 "Tas nav banāns. Tā nav pīpe".


Mājas lapā ievietoti oriģināli autora darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Pieejamos rakstus, zīmējumus un fotogrāfijas  NEDRĪKST  PĀRPUBLICĒT.

© Sanita Nikitenko


Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.pārdomas 

Kas īsti ir miljonārs? Varbūt ne tas, kurš negodīgi sev izdevīgā laikā un vietā sazadzies, bet tas, kurš iemantojis miljoniem cilvēku sajūsmas un mīlestības.