Balkona plēve05.07.2016.

Uz balkona bieži tiek žāvēta veļa. Agrāk, līdzko sākās nokrišņi, tā bija jānoņem nost. Ja aizmirsās, tad veļu nācās pārmazgāt, jo no augšējā stāva uz mūsējo balkonu pilēja netīrs ūdens. Vēl lietainā laikā izmirka uz balkona grīdas ieklātais mīkstais segums, kuru pēc tam nācās vairākas dienas žāvēt.

Pirms dažiem gadiem izdomāju, kā šo situāciju atrisināt. Nopirku plēvi, kuras izmēri nedaudz lielāki par balkona izmēriem un vienu tās garāko malu ar veļas knaģiem piestiprināju pie balkona režģiem (A). Nokrišņu laikā visam balkonam šķērsām pārvelku veļas auklas (B), bet tām pāri pārlieku plēvi, tādā veidā nosedzot visu balkonu. Plēves otru garāko malu ar knaģiem piestiprinu pie veļas šņorēm (C).

Kad nokrišņu nav, plēve tiek sarullēta un ar knaģiem nostiprināta pie balkona režģa (D).

Tā kā plēve ar laiku kļūst netīra vai ieplīst, tad reizi vai divas reizes gadā nomainu. Labāk iegādāties biezāku un izturīgāku plēvi.


Iegādājoties tapetes, vienmēr nopērku lieku rulli ar domu, ka pēc dažiem gadiem noderēs sabojāto tapešu daļu atjaunošanai.

 

Tapešu bojājums: neliels defekts.

Darbība: no tapešu gabaliņa izgriež apli, ko ar PVA līmi uzlīmē virs tapetes defekta.

 

Tapešu bojājums: nosmērēts vai saskrāpēts sienas ārējais stūris.

Darbība: gar sienas ārējo stūri vertikālā virzienā ar PVA līmi pielīmē dekoratīvo joslu.

 

 

Tapešu bojājums: saplēsta vai saskrāpēta sienas apakšējā daļa.

Darbība:

1. Noteiktā augstumā no grīdas (piemēram, 1-1,3 m) uz sienas ar celtniecības nazi novelk horizontālu līniju. Noplēš tapešu apakšējo daļu. Ja tā ir vinila tapete, virsējā kārta viegli noplēsīsies nost, bet apakšējo papīra kārtu nāksies saslapināt.

2. Pielīmē jaunu tapeti.

3. Abu tapešu savienojuma vietu noslēpj, virsū uzlīmējot dekoratīvo joslu. Līmēšanai labāk izmantot PVA līmi.

 


Koka bluķi ar izdobtu viduci var izmantot kā dārza puķu podu.


Gludināmais dēlis24.04.2016.

Bauskas Valsts ģimnāzijas mājturības kabinetā, lai ekonomētu vietu telpā, gludināmais dēlis ar eņģēm nostiprināts pie sienas. Arī gludināmā dēļa kāja salokās, pateicoties eņģei.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autora darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Pieejamos rakstus, zīmējumus un fotogrāfijas  NEDRĪKST  PĀRPUBLICĒT.

© Sanita Nikitenko


Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.pārdomas 

Jo lielāka ģimene, jo vairāk pienākumu attiecībā pret tuvajiem.


lasītākie raksti tēmā

pēdējā mēneša laikā