Mazā Ziemassvētku paciņa22.12.2016.

Lai Ziemassvētkos pārsteigtu kolēģus, bērnu skolotājas un draugus, izcepu piparkūkas, smilšu mīklas cepumus un sīrupā apgrauzdēju mandeles. No sākuma gardumus sapakoju papīra turziņās, bet diemžēl uz tām drīz vien sāka parādīties neglīti tauku pleķi. Ko darīt? Ienāca prātā rakstāmlietu veikalā nopirkt dāvanu maisiņus, kas paredzēti saldumu iepakošanai. Nogriezu lieko maisiņa augšējo daļu, ieliku iekšā dažus gardumus un tad nolocīju maisiņa galu, nostiprinot to ar vienu skavu. Lai zinātu, kam paredzēta dāvana un kas ir dāvinātājs, izgatavoju nelielu kartīti, kuru izrotāju ar sniegpārsliņām, kas izspiestas ar dekoratīvo caurumotāju. Kartīti pie dāvanu paciņas piestiprināju ar aukliņu.

Mazajā Ziemassvētku paciņā tika ielikti vien 7 cepumi un 7 rieksti. Tieši tik daudz, lai pietiktu vienai tējas vai kafijas pauzei.


Meitai uz 18 gadu jubileju uzdāvināju vienu vienīgu dāvanu - apmēram 150 lappuses biezu bērnības atmiņu grāmatu, kas sastāv no 4 nodaļām:

* Tā es augu no dzimšanas līdz 2 gadiem (no 1998. līdz 2000. gadam rakstīta dienasgrāmata ar fotogrāfijām);

* Jociņi un asprātības no 2 līdz 5 gadiem (katram jociņam klāt atbilstošs zīmējums);

* Iecienītākās bērnības pasakas (trīs ar ilustrācijām papildinātas pasakas, kuras izdomāju es ar vīru);

* Bērnības paradumi, rituāli, rotaļas (papildināts ar zīmējumiem un fotogrāfijām).

Uz atmiņu grāmatas 1. vāka uzrakstīju meitas pēdējo mēnešu iecienītāko citātu: “Man ir vienalga.” Starpcitu, tieši par tekstu uz grāmatas vāka, viņa bija īpaši sajūsmināta.

Grāmatas titullapā ierakstīju šādu tekstu: “Psihologi uzskata, ka pirmie 5 gadi ir paši svarīgākie cilvēka dzīvē. Tajā laikā tiek ielikts pamats raksturam, kas galīgi noformējas apmēram 18 gadu vecumā. Diemžēl pirmie dzīves gadi ir arī tas vecums, ko bērns vismazāk atceras, tāpēc dodam Tev iespēju ar sava veida “laika mašīnu” pārcelties bērnībā. Mamma un Tētis.”

Meita jau agrāk ir atzinusi, ka labākā dāvana ir nevis materiālā vērtība, bet iegūtās emocijas. Man izdevās viņu pārsteigt, jo jubilejas vakars, kad tika pārlapota bērnības atmiņu grāmata, bija patīkamu emociju pārsātināts.

Grāmatas 1. vāks.

Nodaļa "Tā es augu no dzimšanas līdz 2 gadiem".

 

Nodaļa "Bērnības paradumi, rituāli, rotaļas".

 


Šo “spēli” izdomāju uz meitas 18-to jubileju. No skapjaugšas nocēlu bērnu rotaļlietu kastes, kas vairākus gadus nebija kustinātas un liku katram mājiniekam (arī pieaugušajiem) izvēlēties vismaz 5 rotaļlietas, ar kurām saistās kādas atmiņas. Pēc tam par katru izvēlēto rotaļlietu bija nedaudz jāpastāsta.

Jauki, smieklīgi un pārsteigumiem pilni bērnības atmiņu stāsti, kas iekrāsos jebkurus ģimenes kopā sanākšanas svētkus.


Nepabeigtie teikumi05.07.2016.

Kādā TV raidījumā redzēju interesantu uzdevumu, ko varētu piedāvāt jubilāram. Tiek sagatavotas 8 – 10 papīra lapas. Uz katras uzraksta vienu nepabeigtu teikumu. Jubilāram teikumi jālasa skaļi un uzreiz jāpasaka turpinājums.

Piemēri.

1. Man ir patīkami, ja …

2. Zinu, ka tas ir ļoti grūti, bet es …

3. Dažreiz cilvēki mani nesaprot, jo es …

4. Man ļoti grūti aizmirst …

5. Es ticu, ka …

6. Man mēdz būt kauns …

7. Mani ļoti tracina …

8. Man citreiz tik ļoti gribas …


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt un izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko


Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.pārdomas 

 

Cilvēka dabā ir priecāties par saviem sasniegumiem, kas gūti, piepūles procesā pārvarot dažādas grūtības.


lasītākie raksti tēmā

pēdējā mēneša laikā