Filca putniņi12.12.2015.

Filca putniņi ir Ziemassvētku dāvaniņas, un tos var pakārt eglītē. Meita putniņus uzšuva 15–16 gadu vecumā.


Līdz 6. klasei katru gadu abi bērni piedalījās skolas Mārtiņdienas tirdziņā. Vienmēr šim pasākumam sagatavoju interesantus rokdarbu pārsteigumus: Ziemassvētku kartītes, grāmatzīmes, eglīšu rotājumus u.c. Bet vislielāko atsaucību (sevišķi no zēnu puses) izraisīja Mārtiņdienas loterija.

Vispirms saldumu veikalā nopirku dažādu veidu konfektes, tai skaitā šokolādes monētiņas. Kā īstā loterijā pienākas, sagatavoju arī tukšas izlozes lapiņas. Parasti centos, lai tās būtu kāda 1/7 daļa no visu izložu lapiņu skaita, pretējā gadījumā neviens loterijā nepiedalītos. Izlozēt varēja dažādas konfekšu kombinācijas – no vienas līdz pat trim konfektēm. Tā bija intriga, kas piesaistīja pircējus.

Vēl tikai jāatzīmē, ka skola visu tirdziņā iegūto naudu katru gadu ziedoja labdarībai, t.i., Mārtiņa fondam ar leikēmiju slimo bērnu ārstēšanai.

Loterijas reklāma, kas atradās redzamā vietā uz galda.


Pusaudžu vecumā priekšroka tiek dota draugiem. Tā kā pusaudžu dzīves pieredze nav liela, viņi vēl neizprot, ka ne visi viņu paziņas, kuri tiek dēvēti par draugiem, ir īsti draugi. Un tad dzīve izspēlē kādu negaidītu, neierastu situāciju, kurā viss nostājas pa plauktiņiem. Bieži vien tas pusaudža dzīvē ir tāds kā pakāpiens attīstībā uz augšu, jo viņš sāk labāk novērtēt cilvēkus. Viņš sāk saprast, kādam tad jābūt īstam draugam.

Tā kā jautājums par īstiem draugiem pēdējos mēnešus izskanēja arī manas meitas sarunās, nolēmu septiņpadsmit gadu jubilejā viņai uzdāvināt savdabīgu dāvanu – īpašību uzskaitījumu, kādas piemīt īstiem draugiem. Lai katra īpašība tiktu kārtīgi izlasīta un apdomāta, dāvanu pasniedzu kā uzdevumu. Jubilāram jāsalīmē ziediņš, uz kura ziedlapiņām uzrakstītas īpašības.

 

Īsti draugi     

tev neliek mainīties, jo pieņem tādu, kāda esi

ar tevi var runāt par jebkādām tēmām

glabā daudz kopīgu atmiņu

atbalsta tevi grūtā brīdī

par tevi zina daudz vairāk nekā citi

var kopā paklusēt un neko nedarīt

tevi dzird un saprot

bez skaudības priecājas par taviem panākumiem

tevi dara laimīgu

maigi norāda uz tavām kļūdām

ir uz mūžu

tevi mudina attīstīties

nekad nemelo

 


Zieds + dāvana = divi vienā30.08.2015.

Tika nolemts ekskursijas laikā apsveikt darba kolēģi apaļajā jubilejā. Tā kā ziedi šo braucienu neizturētu, nopirku šokolādes konfekšu kasti zeltītā krāsā ar uzzīmētu tumši sarkanu rozi (1.). Manuprāt, dāvana nedrīkst būt bezpersoniska, tāpēc to papildināju. Kastes augšpusē ar divpusējo līplenti pielīmēju no zeltīta papīra izgrieztu kronīti ar jubilāres vārdu. No zaļa papīra izgriezu rozes lapu un uzrakstīju tai virsū, kas ir dāvinātājs. Pie izgrieztās rozes lapas ar dažiem dūrieniem piešuvu sarkanu atlasa lentīti. Pēc tam rozes lapu ar divpusējo līplenti pielīmēju pie konfekšu kastes (2.).

 

1. 

 

2.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autora darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Pieejamos rakstus, zīmējumus un fotogrāfijas  NEDRĪKST  PĀRPUBLICĒT.

© Sanita Nikitenko


Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.pārdomas 

Kad cilvēku māc skumjas, bieži vien zīmējumos viņš attēlo sevi alegoriskā veidā. Ne velti psihologi pēc zīmējuma spriež par esošajām problēmām.


lasītākie raksti tēmā

pēdējā mēneša laikā