Līgo vakara dekors27.06.2016.

Svinot Jāņus Latgales laukos, izdekorēju vietu pie ugunskura. Zemē iespraudu divus garus koka zarus. To augšpusē piesēju ozollapu pušķi un dīķī augošās kalmes lapas. Tā kā neizdevās atrast trešo koka zaru, dekoru piesēju pie zemē iedurtas lāpstas.

     


Dāvanu maisiņi10.03.2016.

Nelielu dāvanu vai ziedu pušķīti var ielikt pašu gatavotā papīra maisiņā (skat. paraugus).

Darba gaita:

 

1) Uz A3 formāta kartona uzkonstruē dāvanu maisiņa detaļu (1. - A vai 2. - B). Izmēri piegrieztnēs norādīti centimetros.

2) Izgriež dāvanu maisiņa detaļu un apzīmē.

3) Pa locījuma līnijām (piegrieztnē -  -  -) gar lineālu novelk ar adatu. Dāvanu maisiņa detaļu saloka un salīmē.

4) No pāri palikušā kartona izgriež rokturus un pielīmē pie maisiņa. 

 

 

 


Filca putniņi12.12.2015.

Filca putniņi ir Ziemassvētku dāvaniņas, un tos var pakārt eglītē. Meita putniņus uzšuva 15–16 gadu vecumā.


Līdz 6. klasei katru gadu abi bērni piedalījās skolas Mārtiņdienas tirdziņā. Vienmēr šim pasākumam sagatavoju interesantus rokdarbu pārsteigumus: Ziemassvētku kartītes, grāmatzīmes, eglīšu rotājumus u.c. Bet vislielāko atsaucību (sevišķi no zēnu puses) izraisīja Mārtiņdienas loterija.

Vispirms saldumu veikalā nopirku dažādu veidu konfektes, tai skaitā šokolādes monētiņas. Kā īstā loterijā pienākas, sagatavoju arī tukšas izlozes lapiņas. Parasti centos, lai tās būtu kāda 1/7 daļa no visu izložu lapiņu skaita, pretējā gadījumā neviens loterijā nepiedalītos. Izlozēt varēja dažādas konfekšu kombinācijas – no vienas līdz pat trim konfektēm. Tā bija intriga, kas piesaistīja pircējus.

Vēl tikai jāatzīmē, ka skola visu tirdziņā iegūto naudu katru gadu ziedoja labdarībai, t.i., Mārtiņa fondam ar leikēmiju slimo bērnu ārstēšanai.

Loterijas reklāma, kas atradās redzamā vietā uz galda.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt un izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko


Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.pārdomas 

 

Cilvēkam raksturīgs bīties un izvairīties no nezināmā. Kas bijību pārvar, tas, gluži kā datorspēlē, pāriet uz nākamo līmeni.


lasītākie raksti tēmā

pēdējā mēneša laikā