Iekštelpās tiek paslēpts noteikts skaits nelielu šokolādes oliņu. Pie tam tādās vietās, lai uzreiz nevar pamanīt. Iespējams, ka kāda oliņa tiks atrasta tikai pēc dažām dienām.

Katram mājiniekam iedod trauciņu, kurā ielikt savus atradumus. Kā atšķirības zīmi pie katra trauciņa piestiprina sacensības dalībnieka vārdu. Vēl visi jāpabrīdina, ka līdz pat mirklim, kamēr nebūs atrastas visas oliņas, tās nedrīkst apēst.

Lieldienu laikā no 20 šokolādes oliņām mūsu ģimenes trīs sacensību dalībnieki bija atraduši tikai 13.

Meita, protams, paklusām vienu notiesāja, tāpēc oliņas vietā viņas trauciņā ieliku rozā dzēšgumiju.


Pēc divām brīvajām dienām pārslēgties uz mācību vai darba nedēļu ir sevišķi grūti. Lai mazinātu pirmdienas rīta miegainību un slikto omu, meitas draudzene (klasesbiedrene) viņai sagādāja patīkamu pārsteigumu – uzdāvināja nelielu papīra lapiņu ar citātu no grāmatas “Vinnijs Pūks” un piekodināja, lai ieliek to aploksnē, jo turpmāk katru pirmdienu tiks dāvināti līdzīgi pārsteigumi.


2016. gada Ziemassvētkus svinējām minimālisma gaisotnē, jo mūsu mākslīgo eglīti rotāja viens vienīgs dekors. Ieteicu pamainīt arī ierasto apdāvināšanas procesu. Nekādu dzejoļu, dziesmu un deju, bet gan nedaudz modernāka uzstāšanās – prezentācija. Proti, pirms dāvanu pasniegšanas katram bija jāpastāsta, kāpēc viņš izvēlējies dāvināt tieši šo dāvanu. Tādā veidā klātesošie viens par otru varēja uzzināt arī kaut ko jaunu, un dāvanas saņēmējam prieks, ja dāvinātājs bija uzķēris viņa vēlmi vai gaumi.


Lai Ziemassvētkos pārsteigtu kolēģus, bērnu skolotājas un draugus, izcepu piparkūkas, smilšu mīklas cepumus un sīrupā apgrauzdēju mandeles. No sākuma gardumus sapakoju papīra turziņās, bet diemžēl uz tām drīz vien sāka parādīties neglīti tauku pleķi. Ko darīt? Ienāca prātā rakstāmlietu veikalā nopirkt dāvanu maisiņus, kas paredzēti saldumu iepakošanai. Nogriezu lieko maisiņa augšējo daļu, ieliku iekšā dažus gardumus un tad nolocīju maisiņa galu, nostiprinot to ar vienu skavu. Lai zinātu, kam paredzēta dāvana un kas ir dāvinātājs, izgatavoju nelielu kartīti, kuru izrotāju ar sniegpārsliņām, kas izspiestas ar dekoratīvo caurumotāju. Kartīti pie dāvanu paciņas piestiprināju ar aukliņu.

Mazajā Ziemassvētku paciņā tika ielikti vien 7 cepumi un 7 rieksti. Tieši tik daudz, lai pietiktu vienai tējas vai kafijas pauzei.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autora darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Pieejamos rakstus, zīmējumus un fotogrāfijas  NEDRĪKST  PĀRPUBLICĒT.

© Sanita Nikitenko


Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.pārdomas 

Jo lielāka ģimene, jo vairāk pienākumu attiecībā pret tuvajiem.


lasītākie raksti tēmā

pēdējā mēneša laikā