Vislielākais prieks vecākiem ir par bērna gatavotu dāvaniņu, jo tai ir paliekoša vērtība. Tā kā meitai padodas darbošanās ar tekstilu, viņa mūs katru gadu pārsteidz ar šūtām dāvaniņām. Šīs tapušas, kad viņa bija 10-12 gadus veca.


Papīra maciņš09.12.2014.

Uz Ziemassvētkiem sagatavoju dāvaniņas saviem darba kolēģiem un bērnu skolotājām. Veikalā nopirku lielas šokolādes monētas (diametrs 8 cm) un krāsainas papīra loksnes. No papīra izgriezu vienāda lieluma kvadrātus (16 X 16 cm) un salocīju maciņus (skat. zīmējumus). Katrā maciņā ieliku vienu šokolādes monētu. 

Šāda veida pārsteigumu var sagādāt arī citos svētkos, piemēram, jubilejā.


Piparkūku uzdevums02.12.2014.

Katru gadu pirms Ziemassvētkiem veikalā nopērku piparkūku mīklu, lai bērni varētu uzcept piparkūkas. Pēc tam viņi tās dekorē ar balto glazūru*. Pavisam nejauši radās ideja sagatavot asprātīgas dāvaniņas. Uz katras piparkūkas ar glazūru uzraksta vienu burtu. Pie tam uzrakstītajiem burtiem kopā jāveido kāds mīļvārdiņš vai īss novēlējums. Tad piparkūkas saber dāvanu maisiņā, bet pie sasienamā piestiprina apsveikuma kartīti ar paskaidrojumu, ka pirms ēšanas no piparkūkām jāsaliek vārds vai novēlējums. Lai uzdevumu atvieglotu, dāvanu maisiņā starp piparkūkām ieliek salocītu papīra lapiņu ar pareizo atbildi.

 

*Balto glazūru gatavo šādi: sakultam 1 olas baltumam pievieno 200-300 g pūdercukura un piepilina dažas citrona sulas piles. Masu turpina kult. Tad to pilda konditorejas špricē un rotā piparkūkas.


Latvijai tik svarīgajā Svētku nedēļā - no 11. līdz 18. novembrim - iesaku pie krūtīm piespraust pašu gatavotas sarkanbaltsarkanas piespraudes.

 

Lentītes saloka uz pusēm un vidusdaļā sašuj ar sadiegumdūrienu.

 

 

Labākas ir saspraudes, kuru adatiņu iespējams nofiksēt, lai tā nejauši neattaisītos.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autora darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Pieejamos rakstus, zīmējumus un fotogrāfijas  NEDRĪKST  PĀRPUBLICĒT.

© Sanita Nikitenko


Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.pārdomas 

Jo lielāka ģimene, jo vairāk pienākumu attiecībā pret tuvajiem.


lasītākie raksti tēmā

pēdējā mēneša laikā