Krāsotas Lieldienu olas13.04.2015.

Tēma: SVĒTKIPatīkami pārsteigumi

Vairāku gadu garumā Lieldienu priekšvakarā, kamēr bērni gulēja, nodarbojos ar olu krāsošanu. Kad meita sasniedza 12 gadu vecumu, šo amatu ierādīju viņai. Kopš tā laika par Lieldienu rīta pārsteigumu gādā meita.

 

Lieldienu olu krāsošanas gaita:

 

1. Sagatavo dažādus olu krāsošanas materiālus (sīpolu mizas; kafijas pupiņas; pūpoliņus; pavasara ziediņus, piemēram, sniegpulkstenīti vai krokusiņu; zaļas lapiņas; rīsus; makaronus; melnās tējas skaidiņas; zirņus; žāvētas melleņu ogas, kaltētus kumelīšu ziedus u.c.).

 

2. Olu saslapina. Mitro olu novieto uz marles kvadrātiņa un apkārt tai apliek dažādus krāsošanas materiālus (skat. 1. punktu). Tad olu ietin marlē un vairākkārtīgi apsaitē ar baltu kokvilnas diegu.

3. Visas šādi sagatavotas olas ieliek katlā, kuru nav žēl nokrāsot. Pārlej ar ūdeni. Ūdenī ieber vai nu melno tēju, vai arī sīpolu mizas un vāra.

4. Kad olas uzvārījušās, tās ieliek aukstā ūdenī. Pēc tam noņem nost aptīto marli.

 

         

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt un izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko