Vai cenas adekvātas pakalpojuma kvalitātei?

Pēdējo nedēļu laikā vīrs vairākkārtīgi apmeklējis Ogres poliklīniku. Ar nožēlu nācās secināt, ka dažu pakalpojumu cenas uzskrullētas milzīgas, bet attieksme pret pacientu palikusi iepriekšējā gadsimta līmenī.

1. Katru dienu ķirurgs līdz noteiktam darba laikam pieņem pacientus par maksu 4,27 eiro. Pēc tam pie ārsta iespējams tikt tikai par paaugstinātu maksu – 15 eiro. Pēc ceļgala izmežģījuma vīrs pierakstījās pie ķirurga. Tā kā pieraksts bija pilns, viņš pieteicās uz paaugstinātās maksas vizīti. Ārsts viņu pieņēma 1,5 stundu vēlāk par noteikto laiku, un vizīte ilga apmēram 3(!) minūtes (gribētu es arī 3 minūšu laikā tikt pie 15 eiro!). Pensionētais ārsts (apmēram 75 gadus vecs) pats neņēmās veikt ceļgalā punkciju (ar adatu izsūkt šķidrumu), bet nosūtīja vīru uz uzņemšanas daļas traumpunktu. Tur par punkciju tika samaksāti 30 eiro. Rezultātā – poliklīnikā tika atstāti 45 eiro gandrīz par neko. Lieki piebilst, bet nākamajās reizēs vīrs brauca uz Rīgas medicīnas iestādi, kur pakalpojuma cenas atbilst pakalpojuma kvalitātei.

2. Pēc ceļgala operācijas ārsts vīram ieteica vingrināt kāju, tāpēc bija nepieciešama fizioterapeita konsultācija. Atkal sazinājos ar Ogres poliklīniku. Gandrīz apkritu izdzirdot, ka fizioterapeita konsultācija maksā 20-22 eiro. Piezvanīju uz Rīgas ARSu, kas skaitās dārga medicīnas iestāde. Tur konsultācija pie fizioterapeita maksā 15-17 eiro.

Te nu iederas teiciens - ne vienmēr, kas ir dārgs, tas arī ir labs.

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt un izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko