Rīgas Motormuzejs22.07.2016.

Atjaunotā muzeja ekspozīcija atrodas 3 stāvos. Vispirms paredzēts apmeklēt 1. un 2. stāvu, bet pēc tam – pagrabstāvu. Iekārtojums augstā līmenī. Ļoti interesanti un pārdomāti interaktīvie stendi un izziņas materiāli. Izveidots tā, lai arī bērniem būtu interesanti. Muzejā pavadītais laiks - vidēji 2-3 stundas - paskrien nemanot.

Patika iespēja nofotografēties ZIS automobilī, virtuāli iemūžinot sevi armijas parādes braucienā.


Lielāko daļu no gandrīz 200 izstādes darbiem sastāda portreti. Daudzi nekad iepriekš nav publiski eksponēti, jo nāk no politiķu un biznesmeņu privātkolekcijām.

Aspazija.

Vaira Vīķe-Freiberga.

 

Miervaldis Polis liek skatītājam samulst, radot ilūziju, ka gleznu rāmjos ievietotas īstas fotogrāfijas, nevis mākslas darbi. Šis iluzorais iespaids vienlīdz perfekti tiek panākts gan zīmuļu, gan krāsu tehnikās.

Precīzu nosaukumu neatceros, bet šķiet, ka "Lapa no mammas albuma".

Zīmēts ar zīmuļiem. Pat no dažu centimetru attāluma izskatās kā īsta albuma lapa.

 


Iepriekš esmu redzējusi Salvadora Dalī darbus Parīzē un Figeresā (Katalonijā), taču šī privātkolekcija atšķīrās. Daudzas lietas man bija kā atklājums, piemēram, olimpiādes medaļas, kārtis un litogrāfijas uz zīda. No dizaina priekšmetiem visvairāk patika sieviešu rokassomiņa, kuras ārpusē iestrādāts lukturītis tumšākiem vakariem, bet somas iekšpusē – atverams plauktiņš ar spogulīti un speciālu vietu smaržas pudelītei un lūpu krāsai.

Izstāde skatāma Rīgas Mūsdienu mākslas centrā, kas atrodas līdzās Rīgas Valsts 1. ģimnāzijai. Ēkas 1. stāvā šobrīd iekārtota Okupācijas muzeja pagaidu ekspozīcija.


Katru gadu, godinot Latviju, manā pilsētā notiek krāšņs svētku salūts. Šogad aptuveni 10 minūtes gaisā tika zīmēti dažādu krāsu uguns ziedi.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autora darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Pieejamos rakstus, zīmējumus un fotogrāfijas  NEDRĪKST  PĀRPUBLICĒT.

© Sanita Nikitenko


Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.pārdomas 

Kad cilvēku māc skumjas, bieži vien zīmējumos viņš attēlo sevi alegoriskā veidā. Ne velti psihologi pēc zīmējuma spriež par esošajām problēmām.