Vecāki mācās kopā ar bērniem

Labi, ka mani bērni ir tik lieli, ka nav viņus jākontrolē attiecībā uz mācībām, jo, cik noprotu, daudzi vecāki šobrīd sūkstās, ka attālinātās mācīšanās laikā jāpavada ilgs laiks kopā ar bērnu mācoties. Es savu laiku pie bērnu mācību galda esmu atsēdējusi godam, atvēlot tam vismaz 10 savus dzīves gadus un pietiekami daudz kreņķu, pēc nostrādātā darba, tēlojot vēl privātskolotāju.


Skolotājas darbs

Visa svētdiena pagāja, labojot skolēnu atsūtītos mājas darbus un gatavojot jaunus attālinātās mācīšanās uzdevumus.


Pastaiga mežā

Tā kā šaurās purvu takas, kā arī skatu torņi ir slēgti, cilvēki pārslēgušies uz mežiem. Ogres Zilajos kalnos neierasti daudz pastaigājās pa tūristiem izveidotajiem celiņiem. Lai izvairītos no socializēšanās, mēs izvēlējāmies mazāk zināmas takas, pa kurām nezinātāji parasti nemēdz staigāt. Līdz ar to mūsu distancēšanās sanāca ne vien atvēlētie 2 metri, bet vairāki simti metru.


Attālinātās mācīšanās rezumējums pēc pirmās nedēļas

Skolēniem uzdevu patstāvīgo darbu – no pieciem mājās esošajiem priekšmetiem, ievērojot kompozīcijas likumus, izveidot un uzzīmēt (nekrāsojot un neēnojot) klusās dabas kompozīciju. Gatavais darbs viņiem jānofotografē un jāatsūta man pa e-klases pastu.

Ja ir kļūdas, skolēna atsūtīto darbu Paint programmā izlaboju ar sarkanu līniju. Tad šo izlaboto darbu nokopēju uz Gimp un saglabāju jpg formātā. Tad es e-klases pastā skolēnam uzrakstu atbildi, izanalizējot darbā pieļautās kļūdas un paslavējot par pareizo. Parasti šī sarakste sastāv no 5-10 teikumiem. Tad vēstulei pievienoju izlabotā darba failu, nosūtu skolēnam un e-klasē ielieku vērtējumu.

Lai šādi atbildētu katram skolēnam, es tērēju apmēram 8 minūtes. Bet man ir 340 skolēni. Tas nozīmē, lai atbildētu visiem kvalitatīvi, man nākas ziedot 2720 minūtes, kas sastāda 45 stundas. Pie tam skolēni atsūta e-pastus gan 8.30 no rīta, gan 23.30 vakarā, gan darbdienās, gan brīvdienās, un es uz tiem cenšos pēc iespējas ātrāk atbildēt. Tā, ka rezultātā sanāk strādāt vairāk nekā tad, ja to darītu klātienē, esot skolā.

 

Prieks par pavasari

Kamēr vēl nav ieviests aizliegums iziet laukā no mājas, katru dienu cenšos izbaudīt dabas mošanos. Šodien nogāju vairāk kā 10 km.

Meža zeltstarīte.


Kā uz tādiem nedusmoties?

Tāpat kā bez sirdsapziņas pārmetumiem tiek pārkāpti satiksmes noteikumi, tieši tāpat atrodas liela daļa no ārzemēm iebraukušo Latvijas iedzīvotāju, kas, uzšpļaujot virsū pārējai sabiedrībai, pārkāpj valstī noteiktos norādījumus, ka 14 dienas jādzīvo pašizolācijā.

 

Attālinātās mācības ļauj pagulēt

Meita no rīta klausījās mediķu lekciju vienā istabā, bet dēls – matemātikas stundu citā istabā. Es tikmēr vēl gulēju. Man personīgi ļoti patīk, ka mācības notiek attālināti, jo no rīta nav jāceļas 5-os vai 6-os, lai abus aizvestu uz staciju.


Visiem, kas nodevuši savu zemi

Kad pēcpuse svilst, tad atceramies “muļķu zemi”. Pirms robežu slēgšanas no savas laimīgās zemes atsteidzies pat šo citējamo vārdu autors.

 

Priekšrocība

Strādāšana mājās ļauj justies kā atvaļinājumā, ik dienu izbaudot garu pastaigu priežu mežā.


24. marts, otrdiena25.03.2020.

Galda spēle “ES UN DZĪVNIEKI” ir pamanīta

Cilvēka dabā ir priecāties par saviem sasniegumiem, kas gūti, piepūles procesā pārvarot dažādas grūtības.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt un izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko


Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.pārdomas 

 

9>10

Ne vienmēr matemātikai ir taisnība.