Kā uz tādiem nedusmoties?

Tāpat kā bez sirdsapziņas pārmetumiem tiek pārkāpti satiksmes noteikumi, tieši tāpat atrodas liela daļa no ārzemēm iebraukušo Latvijas iedzīvotāju, kas, uzšpļaujot virsū pārējai sabiedrībai, pārkāpj valstī noteiktos norādījumus, ka 14 dienas jādzīvo pašizolācijā.

 

Attālinātās mācības ļauj pagulēt

Meita no rīta klausījās mediķu lekciju vienā istabā, bet dēls – matemātikas stundu citā istabā. Es tikmēr vēl gulēju. Man personīgi ļoti patīk, ka mācības notiek attālināti, jo no rīta nav jāceļas 5-os vai 6-os, lai abus aizvestu uz staciju.


Visiem, kas nodevuši savu zemi

Kad pēcpuse svilst, tad atceramies “muļķu zemi”. Pirms robežu slēgšanas no savas laimīgās zemes atsteidzies pat šo citējamo vārdu autors.

 

Priekšrocība

Strādāšana mājās ļauj justies kā atvaļinājumā, ik dienu izbaudot garu pastaigu priežu mežā.


24. marts, otrdiena25.03.2020.

Galda spēle “ES UN DZĪVNIEKI” ir pamanīta

Cilvēka dabā ir priecāties par saviem sasniegumiem, kas gūti, piepūles procesā pārvarot dažādas grūtības.


Mājas lapas rekordi

Mājas lapu ik dienu apmeklē 75-250 lietotāji (atkarībā no nedēļas dienas). Šodien, sākoties attālinātajām mācībām, biju patīkami šokēta par rekordlielu lietotāju skaitu – 1353.


Dzeltenās saulītes

Māllēpes.

 

Horvātija

Ar skumjām lasīju ziņu, ka Horvātijas galvaspilsētā Zagrebā notikusi 5,3 magnitūdas stipra zemestrīce. Neapskaužu viņu situāciju, kad paralēli cīņai ar koronavīrusa epidēmiju, jālikvidē arī zemestrīces sekas. Šī bijusi spēcīgākā zemestrīce pēdējos 140 gados. Ja Eiropu nebūtu skārusi vīrusa pandēmija, mēs aprīļa beigās kopā ar tūristu grupu būtu braukuši uz Horvātiju. Nezinu, kā justos, ja man nāktos piedzīvot tādu dabas katastrofu.

 

Mācības

Mājas režīms ārkārtas situācijas laikā gandrīz neko nav mainījis manā dzīves ritmā. Man vienmēr ir bijis daudz lietu, ar ko sevi nodarbināt. Tagad īpašu uzmanību veltu maģistra darbam. Tekstuālā daļa jau gandrīz gatava. Atlikuši praktiskie darbi: Stila grāmata (brendbook) un planšetes.


21. marts, sestdiena21.03.2020.

Ģimenes kopība

Dzīvošanai pa māju (puskarantīnai) ir arī labā puse. Beidzot visa ģimene pastaigājāmies kopā tāpat kā tad, kad bērni bija mazi, bet vakarā spēlējām galda spēles.

 

Nelāga “atmaksa” no augšas

Saeima vakar ar nelielu balsu pārsvaru noraidīja ierosinājumu, sākot no ārkārtējās situācijas izsludināšanas dienas, par 20% palielināt mediķu algas. Šodien, kā izrādījās, viens no deputātiem saslimis ar koronavīrusu, tāpēc pārējiem arī nāksies sēdēt karantīnā. Tāda nelāga “atmaksa” no augšas.


Pumpuri

Neskatoties uz saspringto situāciju valstī, nedrīkst palaist garām pavasara sākumu.

Pumpuri.

 

Pirmais darbs

Šodien e-klases dienasgrāmatā ierakstīju attālinātās mācīšanās uzdevumu vizuālajā mākslā. Kaut brīvlaiks vēl nav beidzies, savā e-pastā jau saņēmu pirmo skolēna zīmējuma failu. Turpmākajā nedēļā būs 340 šādi darbu sūtījumi.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt un izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko


Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.pārdomas 

 

9>10

Ne vienmēr matemātikai ir taisnība.