Makšķerēšanas desmitkāršais prieks

Dēls ar draugu nolēma pamakšķerēt maksas dīķī karpas. Reklāmā izlasīja, ka tas maksājot tikai 3 eiro. Abi iedomājās, - uztvers to kā piedzīvojumu, - ja noķers zivis, palaidīs tās atpakaļ dīķī.

Karpas īsti negribēja ķerties, tāpēc, ejot atdot iznomāto makšķeri, dēls joka pēc iesvieda to blakus esošajā dīķī. Gardajā kukurūzā, kas bija uzsprausta uz āķa, momentā ieķērās “lielā zive”. Abi ar draugu esot cīnījušies krietnu laiciņu, kamēr no ūdens izdabūja 3,420 kg smagu stori. Tā kā atpakaļ laist dīķī to nedrīkstēja, obligāti bija jānopērk. Rezultātā 3 eiro vērtais makšķerēšanas piedzīvojums izmaksāja 36 eiro. Atbraucis mājās, dēls svēti nosolījās, ka viņš vairs nekad nemakšķerēs maksas dīķos.

Izmaksas:

makšķerēšanas prieks – 3 eiro;

makšķeres noma – 3 eiro;

store (3,420 kg) – 30 eiro (ar atlaidi, jo 1 kg maksāja 9 eiro).

 

Noķertā store (3,420 kg).

Atvedot stori mājās, tā vēl kustināja žaunas, tāpēc meita nolēma zivi atdzīvināt. Tā kā mājās vannas nav, dušā tika ieliktas divas ar ūdeni piepildītas plastmasas bļodas. Vienā tika ievietota stores galva, bet otrā – aste. Bijām dilemmas priekšā, ko ar šo ūsaino valzivi darīt. Izskatījām pat manu priekšlikumu – aizvest un izlaist meža karjerā, taču dēls neatļāva, jo viņam palika žēl par zivi iztērēto naudu. Gala vārds tika dots tēvam…


Briežu dārzā

Palaimējās Ogres Briežu dārzā lielā skaitā ieraudzīt briežus un stirnas. Pusstundu iepriekš dēls ar draugu apgāja apkārt Briežu dārzam un nevienu dzīvnieku neredzēja.


Zīmējumu šķirotāja

Katru gadu pēdējā vizuālās mākslas stundā izdalīju visus gada laikā tapušos skolēnu darbus. Lai šogad šis pasākums neizpaliktu, nolēmu parūpēties par devītajiem, jo septītie un astotie darbus varēs saņemt septembrī.

Vairākas stundas šķiroju ap 1000 darbiem, katram skolēnam tos liekot atsevišķā plastikāta maisiņā.


20. maijs, trešdiena21.05.2020.

Meitas mazdārziņš

Kad sava zemes pleķīša nav, tad jāizlīdzas ar mežu. Meita pie mūsu eglītes iestādīja ķirbjus un kāpostus.


19. maijs, otrdiena19.05.2020.

Nopļautais dabas skaistums

Daudzdzīvokļu namu pagalmus ielenca vairāki vīri ar pļaujamajiem rīkiem. Pēdējā mirklī paspēju iemūžināt šūpoles uz dzelteno pieneņu fona. Saulainie ziediņi drīz vien tika samalti viendabīgi zaļā zāles masā. Kāpēc cilvēks vienmēr un visur grib pielikt savu roku, dabai liedzot būt dabiskai?

Koronavīrusa Covid-19 dēļ divus mēnešus drošības lentas plivinājās ap rotaļu laukuma ierīcēm.


Remontdarbi

Katru dienu cenšos aizstaigāt līdz remontējamam dzīvoklim, lai vismaz 2-as stundiņas no sienām paskrāpētu krāsu vai paskaldītu flīžu līmi. Darbi uz priekšu virzās lēnām, jo nevēlos, lai remonts nosaka manu dzīves ikdienu un kļūst par apgrūtinājumu.


Maģistra darba prezentācija

Tā kā maģistra darba aizstāvēšana noritēs attālināti, tika dota nedēļa, lai sagatavotu prezentāciju vai filmiņu un ierakstītu balss lasījumu. Sēdēju jau otro dienu līdz pat vēlai naktij, līdz pabeidzu, jo zinu, ka pa darba dienām nebūs tam laika.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt un izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko


Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.pārdomas 

 

Kad medus mucai klāt pielej darvas karoti, tiek sabojāts viss medus. Kad darvas mucai klāt pielej medus karoti, paliek tā pati darva.