Pazudušais laulības gredzens

No rīta pamanīju, ka uz pirksta nav laulības gredzena. Parasti šim faktam nepievēršu uzmanību, jo bieži, kad tas traucē, mēdzu noņemt. Ir bijis pat laiks, kad ilgstoši staigāju bez gredzena.

Palūkojos virs spoguļa uz plauktiņa, kur parasti to nolieku. Nebija. Ielūkojos naudas makā, kur to ielieku, ja esmu ārpus mājas. Atkal nekā. Varbūt remontējot meitas dzīvokli to netīšām novilku kopā ar darba cimdu, un tagad tas guļ kādā būvgružu maisā? Ko darīt? Ja nu laulības gredzena pazaudēšana ir slikta zīme…

Kad galīgi sastresojos, gredzena meklēšanā iesaistījās vīrs. Viņš atbīdīja spoguli no sienas, un uz grīdas ar klusu plunkšķi nokrita mans gredzens. Cik atvieglota jutos, ka nebūs jārakājas pa būvgružu maisiem, to meklējot.

 

Darbs atvaļinājuma laikā

Maija vidū piezvanīja no skolas un pateica, ka atvaļinājums sāksies no 1. jūnija. Vakar, izliekot gada vērtējumus, noskaidrojās, ka divi skolēni manā priekšmetā ir nesekmīgi. Tagad sanāk, ka man sava atvaļinājuma laikā jāiet uz skolu, lai abiem slaistiem novadītu vasaras darbus. Esmu nikna uz vadību, kas atvaļinājumu izkārtoja tik ātri, neparedzot divas nedēļas nesekmīgo apmācīšanai.


Vakara pastaiga

Lūkojoties uz Ķeguma HES, pie Daugavas sagaidīju saulrietu.

Tālumā Ķeguma HES.


26. maijs, otrdiena26.05.2020.

Kad ūdens mutē smeļas

Pēc divu mēnešu neskaitāmiem atgādinājumiem e-klases dienasgrāmatā, trīs dienas pirms vērtējumu izlikšanas beidzot pamodās viens slaists, “uzcepdams” ātros darbiņus uz 3 un 4. Pēc tam sekoja mātes uzbrukums ar pārmetumiem, ka pārāk zemu esmu novērtējusi, jo bērnam zūd motivācija zīmēt. Rodas jautājums, – ko tā motivācija darīja divus mēnešus?


Garā diena

Priecājos par garajām, gaišajām dienām, kurās var paspēt izdarīt tik daudz. No rīta izlaboju e-klasē iesūtītos skolēnu zīmējumus, pēcpusdienā dažas stundas nodarbojos ar remontdarbiem, pēc tam aizbraucu nomazgāt mašīnu, tad ar riteni izbraucu pa mežu un dienas noslēgumā līdz vēlai naktij atkal laboju skolēnu darbus.


Attālinātās mācīšanas ēnas puse

E-klases pastā bija iesūtīti apmēram 60 parādnieku zīmējumi. Vairākas stundas pagāja, tos labojot. Svētdienā. Diemžēl.


Makšķerēšanas desmitkāršais prieks

Dēls ar draugu nolēma pamakšķerēt maksas dīķī karpas. Reklāmā izlasīja, ka tas maksājot tikai 3 eiro. Abi iedomājās, - uztvers to kā piedzīvojumu, - ja noķers zivis, palaidīs tās atpakaļ dīķī.

Karpas īsti negribēja ķerties, tāpēc, ejot atdot iznomāto makšķeri, dēls joka pēc iesvieda to blakus esošajā dīķī. Gardajā kukurūzā, kas bija uzsprausta uz āķa, momentā ieķērās “lielā zive”. Abi ar draugu esot cīnījušies krietnu laiciņu, kamēr no ūdens izdabūja 3,420 kg smagu stori. Tā kā atpakaļ laist dīķī to nedrīkstēja, obligāti bija jānopērk. Rezultātā 3 eiro vērtais makšķerēšanas piedzīvojums izmaksāja 36 eiro. Atbraucis mājās, dēls svēti nosolījās, ka viņš vairs nekad nemakšķerēs maksas dīķos.

Izmaksas:

makšķerēšanas prieks – 3 eiro;

makšķeres noma – 3 eiro;

store (3,420 kg) – 30 eiro (ar atlaidi, jo 1 kg maksāja 9 eiro).

 

Noķertā store (3,420 kg).

Atvedot stori mājās, tā vēl kustināja žaunas, tāpēc meita nolēma zivi atdzīvināt. Tā kā mājās vannas nav, dušā tika ieliktas divas ar ūdeni piepildītas plastmasas bļodas. Vienā tika ievietota stores galva, bet otrā – aste. Bijām dilemmas priekšā, ko ar šo ūsaino valzivi darīt. Izskatījām pat manu priekšlikumu – aizvest un izlaist meža karjerā, taču dēls neatļāva, jo viņam palika žēl par zivi iztērēto naudu. Gala vārds tika dots tēvam…


22. maijs, piektdiena23.05.2020.

Briežu dārzā

Palaimējās Ogres Briežu dārzā lielā skaitā ieraudzīt briežus un stirnas. Pusstundu iepriekš dēls ar draugu apgāja apkārt Briežu dārzam un nevienu dzīvnieku neredzēja.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt un izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko


Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.pārdomas 

 

Cilvēkam raksturīgs bīties un izvairīties no nezināmā. Kas bijību pārvar, tas, gluži kā datorspēlē, pāriet uz nākamo līmeni.