1.

2.

Pie ziedu pušķa piesien papīra ziediņu ar novēlējumu vai arī dāvinātāja vārdu. 

Lai izgatavotu papīra ziediņu, nepieciešams biezs papīrs, šaura atlasa lentīte un liela pērle. No papīra piegriež vienu vai divus papīra ziediņus (skat. piegrieztni). Ja piegriež divus ziediņus, tad tos novieto pamīšus vienu virs otra un abus viducī salīmē kopā. Tad caur ziediņu viduci ar šujamadatu izdur caurumu un izver atlasa lentīti. Lentītes daļā, kas atrodas zem zieda, iesien mezglu, bet virs zieda uz lentītes uzver lielu, pieskaņotas krāsas pērli (1.; 2.).

 

3.

Ja vēlas iegūt cilpu, ar kuras palīdzību kartīti iekārt pušķī (3.), cauri papīra ziediņa viducim izver abus lentītes galus, un ziediņa apakšpusē iesien mezglu. Lentītes cilpai virsū uzver lielu pērli. 


Jubilāra krēsls05.09.2014.

Katram jubilāram vajadzīgs grezns tronis, kur sēdēt svinīgās ceremonijas laikā. Ar pelēko audumu pārklātā krēsla atzveltni apņem spīdīga organza auduma lente, veidojot viegli krītošas ieloces. Gluži kā karaļa apmetnis  -  mantija, pelēkais audums krēsla mugurpusē graciozi noklājas uz grīdas.

Lai izveidotu karaļa troni, nepieciešams taisnstūrveida audums. Pie auduma garākajām sānmalām apakšpusē piešuj divas lentītes. Audumu pārklāj pāri krēslam, stingri apņemot ap tā kājām, un sasien abas lentītes. Ap krēsla atzveltni apsien spīdīgu organza auduma lenti. Lentes vietā var izmantot šalli vai krāšņu lakatu.

Ja nevēlas krēslu pārklāt ar audumu, to var rotāt ar dabīgiem vai mākslīgiem ziediem, lapu un ziedu vītnēm, spalviņām, krāsainām lentītēm, mīļām fotogrāfijām vai baloniem.


Novēlējumu trauks05.09.2014.

Katrs ciemiņš uz nelielas papīra loksnes uzraksta novēlējumu. Tad papīra loksni sarullē, apsien ar lentīti un iemet novēlējumu traukā.


Jubilejas plakāti04.09.2014.

1.

2.

Lai viesību sākumā ciemiņi justos brīvi un atraisītos, kā arī, lai savstarpēji iepazītos, viņi jāiesaista kopīgi veicamā darbiņā, piemēram, jubilejas plakāta izgatavošanā.

 

1. plakāts - Ciemiņu kopbilde. Pie liela izmēra papīra pielīmē tortes attēlu ar svecītēm. Apkārt tortei pielīmē ciemiņu zīmētos pašportretus, bet zem tiem uzraksta ciemiņu vārdus.

 

2. plakāts - Jubilāra kuģis. Pie liela izmēra papīra pielīmē kuģa attēlu ar jubilāra vārdu. Kuģa apakšpusē no plēstām zilas krāsas papīra strēmelēm izveido jūras viļņus. Katrs ciemiņš izkrāso papīra zivtiņu un pielīmē pie plakāta, bet zem zivtiņas uzraksta savu vārdu.

 

Laba ideja!

Gatavos plakātus piestiprina pie sienas. Tagad tos var izmantot arī jautrā rotaļā.

Visi ciemiņi sastājas rindā. Pirmajam ciemiņam aizsien acis, un tad viņu iegriež. Rokās iedod no papīra izgrieztu cilvēka figūriņu, kuras kreisajā pusē pielipināta līmmasa. Ar līmmasas palīdzību attēlu būs iespējams pielipināt pie plakāta vai arī noņemt no plakāta. Ja cilvēka figūriņa tiek pielipināta precīzi uz kuģa, tad piešķir 2 punktus. Ja cilvēka figūriņa tiek pielipināta uz plakāta jebkurā citā vietā, tad piešķir 1 punktu. Ja cilvēka figūriņa tiek pielipināta ārpus plakāta, punkti netiek piešķirti. Tādā veidā ar aizsietām acīm cilvēciņu uz kuģa mēģina pielipināt visi ciemiņi.

Uzdevumu var veikt arī nedaudz savādāk. Piemēram, katrs ciemiņš (ar aizsietām acīm) uz plakāta pielipina savu izkrāsoto papīra zivtiņu.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autora darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Pieejamos rakstus, zīmējumus un fotogrāfijas  NEDRĪKST  PĀRPUBLICĒT.

© Sanita Nikitenko


Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.pārdomas 

Kad cilvēku māc skumjas, bieži vien zīmējumos viņš attēlo sevi alegoriskā veidā. Ne velti psihologi pēc zīmējuma spriež par esošajām problēmām.


lasītākie raksti tēmā

pēdējā mēneša laikā