Telpas rotājumi07.09.2014.

1.

Ja ģimenē ir bērni, iesaku visus svētkus sagaidīt ar izrotātu telpu. Kamēr bērni vēl mazi, par telpas rotāšanu rūpējas vecāki. Lai būtu lielāks pārsteigums, labāk to darīt laikā, kamēr bērni guļ. Kad bērni paaugsies, telpu rotāšana būs izveidojusies kā tradīcija, un viņi šo darbiņu varēs izdarīt paši.

Telpas rotāšanā izmanto balonus, papīra virtenes un konfekšu virtenes, Ziemassvētku lampiņas, neplīstošus eglītes bumbuļus. Telpu var pārvērst par izstāžu zāli, kurā ciemiņiem tiek izrādīti bērnu zīmējumi, fotogrāfijas un dažādi darinājumi.

„Labo domu aizkars” (2.; mana ideja) rotāja mūsu pilsētas kultūras centru 2011. gada nogalē. Šo daudzveidīgo virteņu idejas var aizņemties, dekorējot  savu māju.

 

2.

Tā nu sanāca, ka vienu gadu kopā ar dēlu Ziemassvētkus svinējām sanatorijā. Lai būtu svētku sajūta, savu istabiņu izrotājām ar papīra pārsliņām (3.)

3.

Uz Lieldienām vāzē ieliktus koka zariņus var dekorēt ar nelieliem papīra vēdeklīšiem un putuplasta oliņām. Fotogrāfijā (4.) vēdeklīši izgatavoti no krāsainas salvetes, bet putuplasta oliņas aplīmētas (izmantota PVA līme) ar tās pašas salvetes plēstiem gabaliņiem. 

4.

Idejas vienkāršiem un ātri pagatavojamiem telpas rotājumiem var atrast arī manā grāmatā „Papīra dekori”.


Dāvaniņas viesiem07.09.2014.

Rīkojot bērnu ballīti, jāparedz nelielas pārsteiguma dāvaniņas arī viesiem un, protams, jubilāram. Dāvaniņām nav jābūt lielām un dārgām. Tās var būt kancelejas preces, uzlīmes, saldumi un baloni.

1. dāvaniņu iegūšanas veids. Pāri istabai nostiepta aukla ar pakārtām dāvaniņām. Lai uzturētu lielāku intrigu, dāvaniņām jābūt iesaiņotām. Bērni ar aizsietām acīm iet pie auklas un katrs vienu dāvaniņu nogriež.

2. dāvaniņu iegūšanas veids. Dāvaniņas noliktas viesiem redzamā vietā. Traukā, kas kalpos kā „laimes aka”, atrodas salocītas papīra lapiņas ar dāvaniņu nosaukumiem. Bērni velk lozes.

3. dāvaniņu iegūšanas veids. Dāvaniņas (arī medaļas) iespējams nopelnīt sporta sacensībās un konkursos.


Ziemassvētkos draugus un kolēģus iepriecini ar mazu dāvaniņu. Caurspīdīgā kārbiņa izgatavota no printera plēves. Kārbiņas augšpusē iesieta atlasa lentīte, kuras galus rotā mazas pērlītes. Lai dāvana būtu smaržīga, līdzās šokolādes konfektēm tajā ielikta viena kafijas pupiņa. Lielākā konfekte pie kārbiņas pamata pielīmēta ar divpusējo līmlenti.

Caurspīdīgo kārbiņu gatavo šādi: uz printera plēves novieto kārbiņas piegrieztni (skat. piegrieztni) un tai apkārt ar šujamadatu apvelk kontūru. Ar šķērēm izgriež. Vietās, kur jāveido locījums, ar šujamadatu novelk gar lineālu. Tagad būs vieglāk plēves kārbiņu salocīt. Caurumiņus kārbiņas augšpusē izdur arī ar šujamadatu.


Glāzes rotājums06.09.2014.

1. Cālēns

2. Maijpuķīte

3. Sirsniņa

Lai katrs ciemiņš atšķirtu savu glāzi, uz visām glāzēm uzlīmē attēlus (1.; 2.), piemēram, dažādu krāsu sirsniņas. Ja nav iespējas rakstāmlietu veikalā iegādāties līmplēvi (orakālu), katrai glāzei virsū uzlīmē atšķirīgu novelkamo bildīti. Jubilāra glāzi var rotāt īpaši – ar sirsniņu, kas izlocīta no lokanas stieplītes (3.). 


Mājas lapā ievietoti oriģināli autora darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Pieejamos rakstus, zīmējumus un fotogrāfijas  NEDRĪKST  PĀRPUBLICĒT.

© Sanita Nikitenko


Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.pārdomas 

Jo lielāka ģimene, jo vairāk pienākumu attiecībā pret tuvajiem.


lasītākie raksti tēmā

pēdējā mēneša laikā