Jubilāra kronis09.09.2014.

1.

2.

Jubilārs svētku reizē ir īpašs – gluži kā karalis, tāpēc viņam nepieciešams kronis, ko uzlikt galvā. 

1. un 2. kronis izgatavoti pēc vienas piegrieztnes, tomēr tie domāti dažādiem dzimumiem. Tā kā kronis ir maziņš, tas galvā noturās ar apaļās gumijas palīdzību, kas ievērta kroņa sānos izdurtajos caurumos. 

3.

4.

3. kronis veidots no abu plaukstu „nospiedumiem” (rādītājpirksti pārklājušies viens virs otra, bet īkšķi netiek izmantoti). 4. kronis rotāts ar pērļu dekoriem, kas pielīmēti ar divpusējo līmlenti.


 

Jubilāram patiks, ja uz viņa šķīvja nolikto salveti rotās jauks salvetes uzgalis, kas der gan kā rotājums, gan kā galda karte. Tikai jāievēro, ka salvetes uzgalis paredzēts salvetes stūrim ar 900 platu leņķi.


Bērnudārza izlaidumā visu vecāku un bērnu vārdā sveicu audzinātājas, dāvinot viņām glezniņu - kolāžu. No dažādiem materiāliem salīmētā glezniņa, kas darināta uz preskartona, ir kā rotaļlieta, jo visi pielīmētie elementi (logs ar aizkaru, skapis, gulta, galds, koks, mājiņa, sēne u.c.) ir atverami, bet zem tiem paslēpušās bērnu sejiņas (nelielas fotogrāfijas). Līdz ar glezniņu komplektā nāca arī dzejolītis, lai audzinātājas arī pēc dažiem gadiem neaizmirstu savus audzināmos.


Maskošanās07.09.2014.

Maskošanās ir jautrs un pārsteigumiem bagāts pasākums. Maskoties var ne tikai Vecgada vakarā, bet arī bērnu ballītēs un citos tematiskos pasākumos. Ja vēlas, pirms masku gatavošanas var izdomāt noteiktu maskas tēmu, kā arī dot norādījumu, ka maska katram ģimenes loceklim jāsagatavo slepus. Kad noteiktajā laikā maska tiek uzvilkta, tad gan ir jautrība, jo tā ir tā reize, kad bērni aizgūtnēm smejas par vecāku izskatu.

Idejas ātri pagatavojamām maskām var atrast arī manā grāmatā „Papīra maskas”. Galvenais - jāpatur prātā, ka maskoties var visu gadu un jebkurā vecumā!


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt un izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko


Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.pārdomas 

 

Cilvēkam raksturīgs bīties un izvairīties no nezināmā. Kas bijību pārvar, tas, gluži kā datorspēlē, pāriet uz nākamo līmeni.


lasītākie raksti tēmā

pēdējā mēneša laikā