Gardā kartīte06.09.2014.

1.

2.

Ja pirms Ziemassvētkiem vēlaties iepriecināt darba kolēģus, bet skolotāju dienā - bērna skolotājas, izgatavojiet nelielu pārsteigumu. Tas neaizņems daudz laika, toties radīs daudz prieka! 

 

1. Zvaigzne. No balta papīra (vēlams kartona) jāizgriež zvaigzne (skat. piegrieztni), bet virs tās ar divpusējo līmlenti jāpielīmē papīrā ietīta konfekte. Novēlējumu var uzrakstīt uz zvaigznes stariņiem vai arī zvaigznes otrā pusē.

 

2. Ziediņš. No krāsaina papīra jāizgriež divi ziediņi (skat. piegrieztni). Apakšējo ziediņu vēlams izgriezt no kartona. Abi ziediņi vidusdaļā jāsalīmē kopā. Virsējam ziediņam jāatloka ziedlapiņas. Zieda viducī ar divpusējo līmlenti jāpielīmē papīrā ietīta konfekte. Novēlējumu var uzrakstīt uz ziedlapiņām vai arī ziediņa otrā pusē.

 

Laba ideja! Gardās kartītes labi izskatīsies, ja būs pielīmētas pie iesaiņotas dāvanas.


1.

2.

Pie ziedu pušķa piesien papīra ziediņu ar novēlējumu vai arī dāvinātāja vārdu. 

Lai izgatavotu papīra ziediņu, nepieciešams biezs papīrs, šaura atlasa lentīte un liela pērle. No papīra piegriež vienu vai divus papīra ziediņus (skat. piegrieztni). Ja piegriež divus ziediņus, tad tos novieto pamīšus vienu virs otra un abus viducī salīmē kopā. Tad caur ziediņu viduci ar šujamadatu izdur caurumu un izver atlasa lentīti. Lentītes daļā, kas atrodas zem zieda, iesien mezglu, bet virs zieda uz lentītes uzver lielu, pieskaņotas krāsas pērli (1.; 2.).

 

3.

Ja vēlas iegūt cilpu, ar kuras palīdzību kartīti iekārt pušķī (3.), cauri papīra ziediņa viducim izver abus lentītes galus, un ziediņa apakšpusē iesien mezglu. Lentītes cilpai virsū uzver lielu pērli. 


Jubilāra krēsls05.09.2014.

Katram jubilāram vajadzīgs grezns tronis, kur sēdēt svinīgās ceremonijas laikā. Ar pelēko audumu pārklātā krēsla atzveltni apņem spīdīga organza auduma lente, veidojot viegli krītošas ieloces. Gluži kā karaļa apmetnis  -  mantija, pelēkais audums krēsla mugurpusē graciozi noklājas uz grīdas.

Lai izveidotu karaļa troni, nepieciešams taisnstūrveida audums. Pie auduma garākajām sānmalām apakšpusē piešuj divas lentītes. Audumu pārklāj pāri krēslam, stingri apņemot ap tā kājām, un sasien abas lentītes. Ap krēsla atzveltni apsien spīdīgu organza auduma lenti. Lentes vietā var izmantot šalli vai krāšņu lakatu.

Ja nevēlas krēslu pārklāt ar audumu, to var rotāt ar dabīgiem vai mākslīgiem ziediem, lapu un ziedu vītnēm, spalviņām, krāsainām lentītēm, mīļām fotogrāfijām vai baloniem.


Novēlējumu trauks05.09.2014.

Katrs ciemiņš uz nelielas papīra loksnes uzraksta novēlējumu. Tad papīra loksni sarullē, apsien ar lentīti un iemet novēlējumu traukā.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autora darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Pieejamos rakstus, zīmējumus un fotogrāfijas  NEDRĪKST  PĀRPUBLICĒT.

© Sanita Nikitenko


Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.pārdomas 

Kas īsti ir miljonārs? Varbūt ne tas, kurš negodīgi sev izdevīgā laikā un vietā sazadzies, bet tas, kurš iemantojis miljoniem cilvēku sajūsmas un mīlestības.


lasītākie raksti tēmā

pēdējā mēneša laikā