Svētku priekšdarbi27.09.2014.

1. Izdomā pasākuma tēmu un norises vietu.

2. Izveido sarakstu ar sagatavošanās darbiem un nepieciešamajiem pirkumiem. Sarakstu novieto redzamā vietā, lai jebkurā laikā to var papildināt. 

3. Izveido viesu sarakstu un sagatavo ielūgumus.

4. Izdomā svētku scenāriju (spēles, radošie darbi, priekšnesumi, maskas, sacensības, cirks, izstāde, koncerts u.c.).

5. Sagatavo nepieciešamo inventāru un dāvaniņas vai balvas ciemiņiem.

6. Izveido telpu rotājumus.

7. Ja nepieciešams, izgatavo galda kartes, kā arī atšķirības zīmes glāzēm un traukiem.

8. Sakārto svētku galdu, īpaši izceļot jubilāra vietu.

Iespējams, ka pasākuma laikā ne viss scenārijā ieplānotais tiks izdarīts. Tas atkarīgs no ciemiņu noskaņojuma un atsaucības. Es vienmēr vados pēc principa - labāk sagatavot vairāk nekā vajadzīgs, lai pasākuma gaitā vadītājam nav lieki jāsaspringst, uz sitiena izdomājot kādu atrakciju vai spēli.


Noslēptā dāvana29.08.2014.

Bērnus vilina noslēpumi un nezināmais, tāpēc katrā jubilejas reizē slēpju dāvanas. Lai meklēšanas prieks būtu lielāks, šo procesu pārvēršu rotaļā, tas ir, bērni dāvanas meklē pēc norādēm. Būdami jau pusaudži, manējie pirms jubilejām vēl joprojām atgādina, lai neaizmirstu noslēpt viņu dāvanu.

 

Bērna vecums 1 - 3 gadi

Jo vairāk dāvanu, jo interesantāka būs to meklēšana. Pašiem mazākajiem katru dāvanu labāk slēpt atsevišķi. Jāizvēlas vietas, kuras bērnam labi zināmas un viegli pēc norādēm atminamas. Ja vēlas atvieglot dāvanu meklēšanu, vecāki iepriekš var pateikt, piemēram, ka visas trīs dāvanas atrodas bērnistabā. Kā norādi sacer nelielu pantiņu, ko līdzās novēlējumiem ieraksta apsveikuma kartītē.


Lai mazinātu satraukumu pirms kāda svarīga skolas konkursa vai pasākuma, meitai uz mobilo tālruni sūtīju pašas sacerētu pantiņu par Runčuku Punčuku. Mazais kaķēns, protams, bija viņa. Ļoti cerēju, ka pantiņš meitai liks pasmaidīt un pirms svarīgā notikuma nedaudz nomierināties. 

 

 

1.

Runčuks Punčuks iet uz skolu;

Nebēdā par savu omu.

Viņam galvā viena doma:

„Uh,cik šodien smaga soma!”

 

06.12.2010.

Pa logu žēli noraudzījos, kā, sakumpusi no mugursomas smaguma, uz skolu aiziet mana meita. Toreiz arī radās doma nosūtīt īsziņu par kaķēnu Runčuku Punčuku.


1.

2.

Svinību sākums bieži vien ir neveikls, jo ciemiņiem svešā mājā grūti iejusties, un var gadīties, ka ciemiņi savā starpā nemaz nav pazīstami. Lai visi nedaudz atraisītos, piedāvāju divus variantus, kā svinību sākumā bērnus iesaistīt kopīga darbiņa veikšanā. Šos papīrdarbus ar prieku darīs gan zēni, gan meitenes. 

Cepures (1.) gatavošana. Konusveida cepuri (skat. piegrieztni) savienojuma vietā sastiprina ar divpusējo līmlenti un skavotāju, bet pēc tam izrotā. Cepures apakšmalā ar šujamadatu izdur caurumus; iever apaļo gumiju, un tās galus nostiprina ar mezglu.

Maskas (2.) gatavošana. Maskai par pamatu izmanto briļļu piegrieztni (skat. piegrieztni). Tikai nedaudz izdomas, un brilles var pārtapt par dažādiem tēliem – dzīvniekiem, putniem, kukaiņiem, augiem un pat briesmoņiem. Maskas sānos ar šujamadatu izdur caurumus; iever apaļo gumiju, un tās galus nostiprina ar mezglu.

Ciemiņi kopīgi var izgatavot arī Jubilejas plakātu.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autora darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Pieejamos rakstus, zīmējumus un fotogrāfijas  NEDRĪKST  PĀRPUBLICĒT.

© Sanita Nikitenko


Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.pārdomas 

Kad cilvēku māc skumjas, bieži vien zīmējumos viņš attēlo sevi alegoriskā veidā. Ne velti psihologi pēc zīmējuma spriež par esošajām problēmām.


lasītākie raksti tēmā

pēdējā mēneša laikā