Piparkūku uzdevums02.12.2014.

Katru gadu pirms Ziemassvētkiem veikalā nopērku piparkūku mīklu, lai bērni varētu uzcept piparkūkas. Pēc tam viņi tās dekorē ar balto glazūru*. Pavisam nejauši radās ideja sagatavot asprātīgas dāvaniņas. Uz katras piparkūkas ar glazūru uzraksta vienu burtu. Pie tam uzrakstītajiem burtiem kopā jāveido kāds mīļvārdiņš vai īss novēlējums. Tad piparkūkas saber dāvanu maisiņā, bet pie sasienamā piestiprina apsveikuma kartīti ar paskaidrojumu, ka pirms ēšanas no piparkūkām jāsaliek vārds vai novēlējums. Lai uzdevumu atvieglotu, dāvanu maisiņā starp piparkūkām ieliek salocītu papīra lapiņu ar pareizo atbildi.

 

*Balto glazūru gatavo šādi: sakultam 1 olas baltumam pievieno 200-300 g pūdercukura un piepilina dažas citrona sulas piles. Masu turpina kult. Tad to pilda konditorejas špricē un rotā piparkūkas.


Latvijai tik svarīgajā Svētku nedēļā - no 11. līdz 18. novembrim - iesaku pie krūtīm piespraust pašu gatavotas sarkanbaltsarkanas piespraudes.

 

Lentītes saloka uz pusēm un vidusdaļā sašuj ar sadiegumdūrienu.

 

 

Labākas ir saspraudes, kuru adatiņu iespējams nofiksēt, lai tā nejauši neattaisītos.


1. Izdomā pasākuma tēmu un norises vietu.

2. Izveido sarakstu ar sagatavošanās darbiem un nepieciešamajiem pirkumiem. Sarakstu novieto redzamā vietā, lai jebkurā laikā to var papildināt. 

3. Izveido viesu sarakstu un sagatavo ielūgumus.

4. Izdomā svētku scenāriju (spēles, radošie darbi, priekšnesumi, maskas, sacensības, cirks, izstāde, koncerts u.c.).

5. Sagatavo nepieciešamo inventāru un dāvaniņas vai balvas ciemiņiem.

6. Izveido telpu rotājumus.

7. Ja nepieciešams, izgatavo galda kartes, kā arī atšķirības zīmes glāzēm un traukiem.

8. Sakārto svētku galdu, īpaši izceļot jubilāra vietu.

Iespējams, ka pasākuma laikā ne viss scenārijā ieplānotais tiks izdarīts. Tas atkarīgs no ciemiņu noskaņojuma un atsaucības. Es vienmēr vados pēc principa - labāk sagatavot vairāk nekā vajadzīgs, lai pasākuma gaitā vadītājam nav lieki jāsaspringst, uz sitiena izdomājot kādu atrakciju vai spēli.


Noslēptā dāvana29.08.2014.

Bērnus vilina noslēpumi un nezināmais, tāpēc katrā jubilejas reizē slēpju dāvanas. Lai meklēšanas prieks būtu lielāks, šo procesu pārvēršu rotaļā, tas ir, bērni dāvanas meklē pēc norādēm. Būdami jau pusaudži, manējie pirms jubilejām vēl joprojām atgādina, lai neaizmirstu noslēpt viņu dāvanu.

 

Bērna vecums 1 - 3 gadi

Jo vairāk dāvanu, jo interesantāka būs to meklēšana. Pašiem mazākajiem katru dāvanu labāk slēpt atsevišķi. Jāizvēlas vietas, kuras bērnam labi zināmas un viegli pēc norādēm atminamas. Ja vēlas atvieglot dāvanu meklēšanu, vecāki iepriekš var pateikt, piemēram, ka visas trīs dāvanas atrodas bērnistabā. Kā norādi sacer nelielu pantiņu, ko līdzās novēlējumiem ieraksta apsveikuma kartītē.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt un izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko


Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.pārdomas 

 

Kad medus mucai klāt pielej darvas karoti, tiek sabojāts viss medus. Kad darvas mucai klāt pielej medus karoti, paliek tā pati darva.


lasītākie raksti tēmā

pēdējā mēneša laikā