Mazā Pīlēna lielais ceļojums09.06.2014.

Tēma: E-GRĀMATASStāstiņi un pasakas

1.

No olas izšķīlās mazs Pīlēns. Viņš kādu laiciņu pasēdēja čaumalas gabaliņā, bet drīz vien sāka garlaikoties.

 

 

2.

“Iešu pastaigāties,” nolēma Pīlēns un izleca no siltā čaumalas krēsliņa.

 

 

3.

Pēkšņi debesīs parādījās tumši mākoņi un sāka līt.

“Kur lai slēpjas? Vai zāle un pļavas ziedi mani pasargās no lietus?” raizējās Pīlēns.

Taču zāle un pļavas ziedi bija pārklājušies ar lietus lāsēm, un Pīlēna spalviņas kļuva vēl slapjākas.

 

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt un izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko


Aizkulises

90-to gadu beigās veikalos nebija tik liela rotaļlietu izvēle kā šobrīd. Kaut ko nācās uzmeistarot pašai, piemēram, no kokvilnas auduma dažus mēnešus vecajai meitai uzšuvu grāmatiņas, kuras laika gaitā tika gan nomīlētas, gan apkošļātas.

Pie šīs idejas vēlreiz atgriezos 2006. gadā, kad žurnālam „Ievas Māja” gatavoju rakstu "Auduma grāmatiņa ar pārsteigumiem". Lai šūtā grāmatiņa bērnam patiktu, izmantoju attēlus no vairākiem kokvilnas audumiem. Kad attēli bija atlasīti, izdomāju stāstiņa sižetu. Rakstot īstās grāmatas viss notiek otrādāk: vispirms tiek sacerēta grāmata, un tikai pēc tam tā tiek ilustrēta. Diemžēl kokvilnas audumus ar interesantiem un savā starpā saskanīgiem attēliem sameklēt bija pagrūti, tāpēc stāstiņa sižetu izdomāju no tā materiāla, kas bija pieejams. Tā radās auduma grāmatiņa „Mazā Pīlēna lielais ceļojums” .

Gatavojot mājas lapu, nedaudz pielaboju tekstu un, lai tas būtu vizuāli pievilcīgāks, ilustrēju.