Auto, auto, autombili, Tevis dēļ…*

Aizbraucu uz apdrošinātāju piedāvāto auto servisu, lai atrādītu vakar ielauzto bamperi. Kāds bija mans pārsteigums, kad uzzināju, ka mašīnas priekšējais bamperis izgatavots no plastmasas, nevis no metāla. Bamperis taču skaitās triecienu absorbējošā detaļa. Un no plastmasas? Kas tā par mašīnu - rotaļu, vai?

Pie vienas reizes apjautājos, vai servisā varot noņemt rūsu no priekšējiem spārniem (detaļa virs priekšējiem riteņiem) un tos pārkrāsot. Ieteica labāk nomainīt jaunus, jo rūsa jau stipri ieēdusies.

Nezinu, kā man ienāca prātā, bet, atgriezusies no servisa, nolēmu rūsas traipu ar pirkstu nedaudz patīrīt. Un izbakstīju caurumu. Tagad manai mašīnai ir salauzts priekšējais bamperis un vadītāja pusē rūsas izēsts caurums.

 *Raimonda Paula dziesma no kinofilmas “Dāvana vientuļai sievietei”.

 

Publiskais patapinājums

Pavisam nejauši pirms dažām dienām uzzināju par publiskā patapinājuma eksistenci. Kopš 2006. gada autoriem iespēja saņemt atlīdzību par savu darbu izsniegumu bibliotēkās, un šis patapinājums tiekot maksāts no valsts budžeta. Es savas nezināšanas dēļ profukala (palaidu garām) 12 gadus.

Latvijas autoru biedrībā “Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūra” (AKKA) uzrakstīju iesniegumu un aizpildīju info par visām savām 17 grāmatām. Domāju, ka gada laikā summa nekāda lielā jau nesavāksies, bet labāk ir kaut kas, nekā nekas.

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt un izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko