Spīdēja saulīte visu cauru dienu

Pirmā reize šajā gadā, kad saulīte ar savu klātbūtni mūs lutināja visu dienu.


Pārpūle un imunitāte

Pēc nodarbībām stacionārā “Biķernieki”, kur tika apmeklētas slimnieku palātas, meita pati noķēra vīrusu. Pēc vairāku mēnešu pārpūles organisms pieteica streiku, pieprasot atpūtu gultas režīmā.


Pamet izbadējušam sunim kaulu, un tas sāks pamatīgi riet

Skolotāji šodien piedalījās protesta akcijā, pieprasot valdībai pildīt iepriekš apstiprināto darba samaksas pieauguma grafiku, zemāko mēneša darba algas likmi paceļot no 710 eiro (kopš 2016. gada nav mainīta) līdz 750 eiro.

Protesta akcijā nepiedalījos, bet atnākot no skolas, ielūkojos ziņu portālos, lai uzzinātu, kā skolotājiem veicies. Liels bija mans sarūgtinājums, ka galvenajās Latvijas ziņās sabiedrībai kā izbadējušam sunim pameta kaulu nevis par protesta būtību, bet par to, ka protesta laikā gaisā tika palaisti baloni, kas neatgriezeniski piesārņos mūsu ekoloģiski tīro planētu. Protams, ka suņi sāka riet, un skolotāji atkal dabūja pa mici. Tā arī rodas arvien dziļāka plaisa starp sabiedrību un skolotājiem.

Virsraksti, kas sabiedrības acīs nedara godu skolotājiem:

tvnet.lv – “Prasot lielāku algu, skolotāji ar cerību baloniem piesārņo vidi”

delfi.lv – “Soctīklotāji neizpratnē par skolotāju dabai nedraudzīgo balonu uzlidojumu”

apollo.lv – “Kas notiks ar pedagogu gaisā palaistajiem cerību baloniem? Eksperti skaidro nodarījumu kaitējumu”

 

 

Sveiks, pavasari!

Astronomiskā pavasara priekšvakarā izjaucu mākslīgo eglīti, kas mūsu viesistabu rotāja visus trīs(!) ziemas mēnešus.

   


19. marts, otrdiena20.03.2019.

Sociālā nevienlīdzība

Pēdējā laikā presē diezgan bieži pieminēts progresīvais iedzīvotāju nodoklis, kas darbojas kopš pagājušā gada. Ko tas nozīmē? Ja mēneša ienākumi līdz 1667 eiro, tad piemēro 20% nodokli. Ja mēneša ienākumi pārsniedz 1667 eiro, tad piemēro 23% nodokli. Uzskatu, ka tas ir negodīgs princips, jo netiek ņemti vērā ģimenes vidējie ienākumi uz vienu cilvēku. Te būs piemērs.

Pirmajā ģimenē ir divi pieaugušie cilvēki un abi strādā. Pieņemsim, ka abi mēnesī nopelna 1667 eiro. Tas nozīmē, ka uz diviem cilvēkiem kopējie ienākumi pirms nodokļiem ir 3334. Abas algas tiek apliktas ar 20% nodokli.

Otrajā ģimenē ir divi pieaugušie un divi pirmskolas vecuma bērni. Strādā tikai viens pieaugušais. Pieņemsim, ka viņš nopelna 2000 eiro. Tas nozīmē, ka uz četriem cilvēkiem kopējie ienākumi pirms nodokļiem ir 2000. Līdz 1667 eiro tie tiek aplikti ar 20% nodokli, bet sākot no 1667 eiro, - ar 23% nodokli.

Pēc manas saprašanas sanāk, ka progresīvais ienākuma nodoklis patiesībā ir pavisam neprogresīvs priekš tām ģimenēm ar bērniem, kurās viens vecāks strādā, ar savu algu uzturot visu ģimeni un saņemot mēnesī vairāk par 1667 eiro.


Sapulce

Mājas aktīvākie iedzīvotāji sanāca kopā, lai apspriestu tālāko rīcību, tas ir, izstāšanos no ēdelīgās komunālo pakalpojumu mašinērijas, kas milzīgu mūsu naudu ik gadu nosūc savai administrācijas uzturēšanai.


Kur palicis dabīgais D vitamīns?

Pēc dažām dienām diena būs garāka par nakti, bet saulīte vēl nav rādījusies.


Pastaiga

Pirmā reize pēc ziemas (neskaitot pāris slēpošanas reizes), kad nogāju tik lielu ceļa gabalu ar kājām – nedaudz vairāk par 6 km. Smieklīgi maz priekš ikdienas staigātāja un ārprātīgi daudz priekš dīvāna deldētāja.

 

Pavasara vēstneši

Kādas privātmājas pagalmā pamanīju pirmās sniegpulkstenītes.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autora darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Pieejamos rakstus, zīmējumus un fotogrāfijas  NEDRĪKST  PĀRPUBLICĒT.

© Sanita Nikitenko


Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.pārdomas 

Gadu ritējumu visizteiktāk var just, tiekoties ar sen neredzētu radu bērniem.