Vasarīgās krāsas

Kad no lapu kokiem palikuši vien atkailināti stāvi, un pilsētu pārņēmusi pelēcīga noskaņa, mežā, pateicoties sūnām, mellenājiem un skuju kokiem, viss zaļo kā vasarā.

Ogres Zilie kalni.


Mans nākamais mediķis

Meita, pārstāvot medicīnas studentus, piedalījās pie Saeimas rīkotajā mediķu protesta akcijā “Viena diena bez ārsta”.

Esmu viņai vairākkārtīgi teikusi, lai rezidentūru brauc studēt uz ārzemēm, bet meita nevēlas, atsakot: “Ja es no Latvijas aizbraukšu, tad nekad te vairs neatgriezīšos, jo man būs pāri 30 un svešumā, droši vien, būšu iekārtojusi savu dzīvi.”

 

Lasāmdiena

Visu dienu pavadīju gultā zem siltas segas, lasot grāmatu.


Mūsdienās naudu noguldīt bankās kļūst neizdevīgi

Pirms dažām dienām SEB banka atsūtīja paziņojumu, ka no nākamā gada katru mēnesi par konta apkalpošanu būs jāmaksā 0,70 centi. It kā jau gada laikā nesanāk daudz – 8,4 eiro. Bet par ko? Par to, ka krājkontā noguldīti vairāki tūkstoši nebaltām dienām, kurus banka var savām vajadzībām laist apgrozībā kā vēlas, pie tam par to iekasējot vēl papildus maksu.

Gada laikā procentos klāt pie manas noguldītās summas pienākuši 3 eiro (smieklīgi!), bet nākamajā gadā banka tos taisās atņemt ar uzviju. Tas nozīmē, ka turpmāk noguldot naudu krājkontā, iespēja to saņemt atpakaļ tik pat lielā daudzumā ir krietni niecīga. To “noēdīs” ne vien inflācija, bet arī izbadējusies banka. Tad jau labāk naudu kā mūsu senči - glabāt zeķē.


Grāmatas spēks

Esmu gandarīta, ka dēls aizrāvies ar grāmatas “Grāfs Monte-Kristo” lasīšanu. Vairākus gadus nebiju piedzīvojusi to, ka grāmata tiek līdzi ņemta uz skolu, lai to varētu lasīt, braucot vilcienā.


Nevērtīgais ārsts

Meita kārtējo reizi sastresojās par savu nākotni.

Klases biedrs, kas pabeidzis programmēšanu tehnikumā(!), jau no 20 gadu vecuma pelna vairāk kā 1000 eiro mēnesī.

Meitai, lai kaut ko sāktu pelnīt ārsta profesijā, jāmācās 6 gadi pamatstudijā, 4 gadi rezidentūrā (neirologam) un 3 gadi obligāti pēc rezidentūras jānostrādā valsts slimnīcā. Kopā sanāk 13 gadi. Tas nozīmē, ka varbūt 1000 eiro mēnesī meita kā ārste varētu sākt pelnīt tad, kad pārsniegs 30 gadu slieksni. Kaut kas šajā valstī tomēr ir galīgi kreizī!


3. novembris, svētdiena04.11.2019.

Kad ārā līst

Kad ārā līst, nav žēl savu laiku veltīt arī kaut kam ne tik interesantam, piemēram, diplomdarba rakstīšanai.


Gatavošanās tumšajiem un lietainajiem vakariem

Citi brīvdienas izmanto tirdzniecības centru šturmēšanai, bet mans ceļš veda pa taisno uz grāmatnīcu. Nopirku 5-as grāmatas. Piekritīsiet, ka diezgan daudz vienai reizei priekš šobrīdējām cenām.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autora darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Pieejamos rakstus, zīmējumus un fotogrāfijas  NEDRĪKST  PĀRPUBLICĒT.

© Sanita Nikitenko


Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.pārdomas 

Grāmatu pirkšana Latvijā sāk kļūt jau par bagātnieku privilēģiju.