Pirmais sniegs

No gaisa krita lieli “vates” pikuči. Pirmie. Stāvēju pie loga un lūkojos kā TV ekrānā. Nez vai tik ļoti spēšu priecāties par sniegu arī pēc dažiem mēnešiem?

Pirmais sniegs. Skats no mana loga uz apgaismes stabu.


No kurienes tāda vienaldzība?

Kolēģe sašutusi rādīja uz skolas gaiteņa griestiem: “Jau divus mēnešus kopš vasaras remonta, no diviem dūmu detektoriem nav noņemti uzlīmētie papīra aizsargi.” Johaidī! Ja tu pamanīji to jau septembrī, kāpēc nepateici skolas saimniekam?


Agrais rīta brauciens

Meitai pulksten 8.00 bija jābūt uz nodarbību Nacionālajā rehabilitācijas centrā “Vaivari”. Papētījām vilcienu sarakstus. No Ogres līdz Rīgai jābrauc 45 minūtes un no Rīgas līdz Vaivariem arī jābrauc 45 minūtes. Tas nozīmē, lai laicīgi nokļūtu galapunktā, nepieciešamas apmēram 2 stundas. Nolēmu, ka labāk meitu uz Vaivariem aizvedīšu ar mašīnu. Pa ceļam varēs siltumā mierīgi pagulēt.

Starpcitu ap 6.30 Rīgā vēl nav sastrēgumi.

 

Jūra

Pelēkā, vēsā un lietainā rītā jūra pavisam nepievilcīga. Manā prātā tā tomēr asociējas ar sauli un siltumu. Šoreiz pat nebija ko nobildēt.

 

Apbrīns

Koncerta laikā (vērtējums šeit) nenolaidu acis no Raimonda Paula rokām. 83 gadu vecumā tik kustīgi pirksti un tāda koncentrēšanās spēja. Arī es vēlētos tik ilgi spēt darīt savai sirdij tīkamo lietu.

Kas īsti ir miljonārs? Varbūt ne tas, kurš negodīgi sev izdevīgā laikā un vietā sazadzies, bet tas, kurš iemantojis miljoniem cilvēku sajūsmas un mīlestības.


Necerēta sagadīšanās

Meita atcerējās interesantu atgadījumu no bērnības. Toreiz dēlam bija kādi 4 gadi, bet meitai – 8. Visa ģimene gājām uz mežu sēņot. Dēls pa ceļam lūdzās, lai viņam nopērku pistolīti. Protams, ka nepiekritu. Un ticiet vai nē. Lasot sēnes, dēls mežā atrada pistolīti. Pie tam labu, nesalauztu. Kur vēl tāda cūkas laime var gadīties?


Gatavošanās tumšajiem un lietainajiem vakariem

Citi brīvdienas izmanto tirdzniecības centru šturmēšanai, bet mans ceļš veda pa taisno uz grāmatnīcu. Nopirku 5-as grāmatas. Piekritīsiet, ka diezgan daudz vienai reizei priekš šobrīdējām cenām.


3. novembris, svētdiena04.11.2019.

Kad ārā līst

Kad ārā līst, nav žēl savu laiku veltīt arī kaut kam ne tik interesantam, piemēram, diplomdarba rakstīšanai.


Nevērtīgais ārsts

Meita kārtējo reizi sastresojās par savu nākotni.

Klases biedrs, kas pabeidzis programmēšanu tehnikumā(!), jau no 20 gadu vecuma pelna vairāk kā 1000 eiro mēnesī.

Meitai, lai kaut ko sāktu pelnīt ārsta profesijā, jāmācās 6 gadi pamatstudijā, 4 gadi rezidentūrā (neirologam) un 3 gadi obligāti pēc rezidentūras jānostrādā valsts slimnīcā. Kopā sanāk 13 gadi. Tas nozīmē, ka varbūt 1000 eiro mēnesī meita kā ārste varētu sākt pelnīt tad, kad pārsniegs 30 gadu slieksni. Kaut kas šajā valstī tomēr ir galīgi kreizī!


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt un izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko


Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.pārdomas 

 

Cilvēkam raksturīgs bīties un izvairīties no nezināmā. Kas bijību pārvar, tas, gluži kā datorspēlē, pāriet uz nākamo līmeni.