Bez vārdiem

Katru dienu sekoju līdzi notikumiem Krievijas pilsētā Magņitogorska, kur 31. decembra rītā pēc sprādziena pilnībā sagruvusi 10-stāvu mājas viena kāpņutelpa. Oficiālā versija, ka nelaimi izraisījusi gāzes eksplozija, taču neoficiālie avoti (echo.msk.ru) vēsta, ka tas tomēr bijis terorakts. Padomju laika melu un noklusējumu nezāles valdības līmenī vēl līdz šai dienai nav izravētas.

Ar skumjām domāju par tiem bērniem, kas piedzīvoja šo pieaugušo spēlīšu šausmas. Kāda māte stāstīja: “Es pamodos no dārdoņas. Vīrs kliedza. Piegāju pie dīvāna, tas bija salūzis... Daļēji ielūzusi grīda. Caurumā karājās bērns, trīsgadīgs puisītis, ieķēries palagā."

30 stundas pēc sprādziena glābēji no drupām izcēla dzīvu 10 mēnešus vecu puisīti, kas tik ilgi bija izturējis -270C salu. Viņa māte stāstīja: “Visi gulējām vienā istabā. Tas sanāk, ka mēs ar vecāko bērnu izkritām cauri grīdai, bet viņš gultiņā palika viens. Mēs ar vecāko izlīdām no drupām.” Un kā jutās šī sieviete, 30 mokpilnas stundas gaidot ziņu par savu bērniņu – dzīvs vai miris?


Mediķa sodība

Domās meitai sūtīju veiksmi, jo viņa kārtoja eksāmenu. Zubrījās vairākas dienas un naktis. Pat 1. janvārī pēc salūta noskatīšanās sēdās pie mācību grāmatām. Nākamā mediķa sodība - jau savlaicīgi izčakarēts un pārguris. Pēc tam visi brīnās, - kāpēc viņi tādi neiejūtīgi?


Vaska laimes

Pusnaktī no vaska lējām laimes. Smarža tik ļoti atgādināja bērnības vasaras laukos, jo vecvectēvs bija bitenieks, un māja vienmēr smaržoja pēc vaska un medus. Izlietajām figūrām skaidrojumus nemeklējām. Pieņēmām, ka gads visiem būs laimīgs.

ķirzaka                                 zilonis                                             koraļļi

                   koks ar vientuļu lapu                  nervu pinums               zirgs, kas lec laukā no medūzas spīlēm                   

Mājas lapā ievietoti oriģināli autora darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Pieejamos rakstus, zīmējumus un fotogrāfijas  NEDRĪKST  PĀRPUBLICĒT.

© Sanita Nikitenko


Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.pārdomas 

Kas īsti ir miljonārs? Varbūt ne tas, kurš negodīgi sev izdevīgā laikā un vietā sazadzies, bet tas, kurš iemantojis miljoniem cilvēku sajūsmas un mīlestības.