Puse

Pusi sava mācību laika jau esmu nomācījusies. Šodien iesāku otru pusi. Vai nu entuziasms nav vairs tik liels kā pagājušajā gadā, vai arī izvēles lekciju piedāvājums nav tik saistošs kā vēlētos.


7. februāris, ceturtdiena07.02.2019.

Sēru ziņa

Kamēr gulēju, omīte aizgāja. Novārgusi un piekususi. Domās no viņas atvadījos jau pēdējā ciemošanās reizē – pirms divām nedēļām.

 

Spļāviens sejā

Spļāviens sejā ir žests, kas apliecina izteiktu nicinājumu un naidu pret citu personu. Vissāpīgāk to saņemt bez pamatota iemesla no cilvēka, kas tika uzskatīts par labu draugu. Raudošajai meitai teicu, lai nenovēl tam cilvēkam sliktu, jo acīmredzot viņam ir kādas iekšējas problēmas. Dzīve pati visu saliks pa plauktiņiem.


Atbrīvošanās no sloga

Meita priecīgi paziņoja, ka nokārtojusi sesiju. Kā slogs no pleciem novēlās, jo gatavojās eksāmeniem gan dienu, gan nakti jau sākot no decembra divdesmitajiem datumiem. Vairāk kā mēnesi zubrījās bez brīvdienām, bez Ziemassvētku un Jaungada svinēšanas draugu lokā. Nu gan jaunie mediķi rullē!


Pat miegā mācās

Meita visu nakti līdz pat pulksten 6-iem no rīta mācījās ģenētiku, jo šodien pēdējais sesijas eksāmens. Pirms devās uz dažām stundām nosnausties, palūdza pamodināt 9-os, lai pirms vilciena nedaudz vēl atkārtotu. Norunātajā laikā viņu modināju. Tā kā pēc pāris minūtēm meita vēl nebija izlīdusi no gultas, gribēju pārliecināties, vai pamodusies, tāpēc, neiegājusi viņas istabā, no citas istabas pasaucu: “Ada! Ko tu dari?” Meita atbildēja: “Es tagad no telefona mācīšos!”

Man gan likās nedaudz dīvaini, kāpēc jāmācās no telefona, ja ir izdrukāti materiāli, tomēr nolēmu meitas lietās nejaukties.

Nākamajā reizē pie meitas iegāju apmēram pēc stundas, lai atgādinātu, ka laiks posties uz vilcienu. Izrādījās, ka viņa vēl gulēja un savu spārnoto teikumu par mācīšanos no telefona esot pateikusi pa miegam.


Ilgas pēc ausu aizbāžņiem

Pirmdienās pēc skolas gandrīz katru nedēļu sāp galva. Domāju, ka vainīgs troksnis, jo divas septītās klases pat stundu laikā ir ārkārtīgi skaļas. Neapskaužu klusos bērnus, kuriem piecas garas nedēļas dienas jāpavada tādā gaisotnē.

Internetā izlasīju, ka “skaļš troksnis ne tikai rada dzirdes izmaiņas, bet arī palielina nogurumu, izraisa uzbudināmību, samazina uzmanības spējas, mazina darba produktivitāti, apgrūtina jaunas informācijas mācīšanos, traucē komunicēt.” Nav jau nekāds brīnums, ka šīs abas klases sekmju ziņā ir ļoti vājas. Tad jau sanāk, ka skolēnu radītais skaļums proporcionāls sekmju līmenim. 


Mans laiks ir mans laiks

Pēdējos gados esmu sapratusi, ka savā brīvajā laikā nevēlos vairs darīt to, kas nešķiet interesanti. Pārāk daudzus gadus savu laiku esmu veltījusi pienākumiem un citu labsajūtai, savas intereses un vēlmes atstājot novārtā.


Pierādījums sev, ka es vēl to varu

Pabeidzu šūt mēteli. Sanāca gana labs. Pēc tam padomāju - cik, diez, mūsdienās palikušas tādas neprofesionālas šuvējas, kas mājas apstākļos nebaidās ķerties klāt mētelim, jo labs vilnas audums ir samērā dārgs un būtu žēl to sabojāt, izsviežot laukā vairāk kā simts eiro.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autora darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Pieejamos rakstus, zīmējumus un fotogrāfijas  NEDRĪKST  PĀRPUBLICĒT.

© Sanita Nikitenko


Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.pārdomas 

Grāmatu pirkšana Latvijā sāk kļūt jau par bagātnieku privilēģiju.