Bišku par ātru

Pierasts, ka Ziemassvētkiem pie mums (domāts – Latvijā) sāk gatavoties novembra beigās. Zviedrijā ziema laikam pienāk ātrāk. Pie mums vēl koku lapas nav nobirušas, bet “IKEA” veikals jau izrotāts ar mākslīgajām eglēm un krāsainajiem bumbuļiem.


“Milzu” mini pārslas

Kāpēc pircēju kacināt ar tik lielu papīra kasti, ja tajā ielikta uz pusi mazāka paciņa ar graudaugu pārslām?

 

Mūsu diena

No rīta atslēdz sava kabineta durvis un pārsteigumā aptver, ka skolēni par tevi ir domājuši.


Zelta rudens istabā

Biju sacerējusies izbaudīt Siguldas zelta rudeni. Diemžēl neviens no manējiem nevēlējās turp braukt, un man nācās visu dienu pavadīt mājās.


5. oktobris, sestdiena07.10.2019.

Gluži kā jaunībā

Reti gadās, kad abi bērni vienlaicīgi nenakšņo mājās.


Aizmirstie konspekti

Pēc bērnu aizvešanas uz staciju, ielīdu atpakaļ gultā ar domu, ka savā brīvdienā pagulēšu līdz 11-tiem, bet pēc tam iešu uz mežu sēņot.

Nepagāja stunda, kā mani pamodināja meitas zvans. Visu nakti viņa gatavojās farmokoloģijas ieskaitei un, no rīta kārtojot somu, netīšām konspektu atstājusi mājās. Visi mani plāni par ilgāku gulēšanu un sēņošanu līdz ar viņas zvanu pagaisa vējā. Nācās uz Rīgu vest konspektu. 80 km turp atpakaļ dēļ nelielas, bet svarīgas papīra kaudzītes.


Rudens toņi

Daba iekrāsojusies skaistajos rudens toņos.

Ogres Mežezers.


Skolēnu veselības stāvoklis - noslēpums

Kāda 9. klases skolniece starpbrīdī pienāca pie manis un pateica, ka viņa no stundas ies prom, jo sāpot un reibstot galva. Tā kā māte solījās atbraukt pakaļ pēc neilga laiciņa, piedāvāju meiteni pavadīt līdz medmāsiņai un ieķēros viņas saliektajā elkonī. Līdzko abas pārkāpām klases slieksnim, meitene paģība, nokrītot guļus uz grīdas, jo man nebija spēka viņu noturēt. Klases biedri zināja stāstīt, ka tādas lēkmes viņu piemeklē jau no pirmajām klasēm.

Skumji, ka pēdējo gadu laikā ne skolotājiem, ne skolas medicīnas māsiņai netiek izpausts skolēnu veselības stāvoklis. Tik pat labi kādam var būt epilepsija, bet mēs to uzzināsim tikai tad, kad lēkme sāksies. Mēs taču esam atbildīgi par bērniem.

 

Uz valsts rēķina

Ziņu portālā izlasīju, ka viena cietumnieka diennakts uzturēšana valstij izmaksā 40,93 eiro. Tas nozīmē, ka mēnesī, kurā ir 31-a diena, cietumnieks patērē 1269 eiro. Cik Latvijas ģimenes ar bērniem tik lielu summu uz vienu ģimenes locekli mēnesī var atļauties?


Mājas lapā ievietoti oriģināli autora darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Pieejamos rakstus, zīmējumus un fotogrāfijas  NEDRĪKST  PĀRPUBLICĒT.

© Sanita Nikitenko


Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.pārdomas 

Grāmatu pirkšana Latvijā sāk kļūt jau par bagātnieku privilēģiju.