Dizainparauga piereģistrēšana

Patentu valdē iesniedzu savas galda spēles dizainparaugu. Kaut arī paralēli darbojas autortiesības, nolēmu nodrošināties pret ideju čiepējiem ar dokumentu, uz kura būs konkrēts datums.

 

Lukturis algas vērtībā

Pirms dažām dienām pamanīju, ka aizrasojis priekšējais mašīnas lukturis. Baidoties, ka aukstā laikā tas var aizsalt, iebraucu dīlera servisā apvaicāties, kas par vainu. Izrādās, ka luktura stiklā neliela plaisa (ražotāja defekts), pa kuru iekšā ticis mitrums. Domāju, ka pietiks ar stikla nomaiņu. Nē. Jāpērk viss lukturis. Supper! Luktura cena kopā ar uzstādīšanu izmaksā visu manu septembra algu (skolā strādāju pusslodzi). Laikam biju pārāk nošokēta. Tikai labu laiciņu vēlāk iedomājos, ka šo bojājumu varētu pieteikt apdrošinātājiem.


Skolēnu veselības stāvoklis - noslēpums

Kāda 9. klases skolniece starpbrīdī pienāca pie manis un pateica, ka viņa no stundas ies prom, jo sāpot un reibstot galva. Tā kā māte solījās atbraukt pakaļ pēc neilga laiciņa, piedāvāju meiteni pavadīt līdz medmāsiņai un ieķēros viņas saliektajā elkonī. Līdzko abas pārkāpām klases slieksnim, meitene paģība, nokrītot guļus uz grīdas, jo man nebija spēka viņu noturēt. Klases biedri zināja stāstīt, ka tādas lēkmes viņu piemeklē jau no pirmajām klasēm.

Skumji, ka pēdējo gadu laikā ne skolotājiem, ne skolas medicīnas māsiņai netiek izpausts skolēnu veselības stāvoklis. Tik pat labi kādam var būt epilepsija, bet mēs to uzzināsim tikai tad, kad lēkme sāksies. Mēs taču esam atbildīgi par bērniem.

 

Uz valsts rēķina

Ziņu portālā izlasīju, ka viena cietumnieka diennakts uzturēšana valstij izmaksā 40,93 eiro. Tas nozīmē, ka mēnesī, kurā ir 31-a diena, cietumnieks patērē 1269 eiro. Cik Latvijas ģimenes ar bērniem tik lielu summu uz vienu ģimenes locekli mēnesī var atļauties?


Rudens toņi

Daba iekrāsojusies skaistajos rudens toņos.

Ogres Mežezers.


4. oktobris, piektdiena07.10.2019.

Aizmirstie konspekti

Pēc bērnu aizvešanas uz staciju, ielīdu atpakaļ gultā ar domu, ka savā brīvdienā pagulēšu līdz 11-tiem, bet pēc tam iešu uz mežu sēņot.

Nepagāja stunda, kā mani pamodināja meitas zvans. Visu nakti viņa gatavojās farmokoloģijas ieskaitei un, no rīta kārtojot somu, netīšām konspektu atstājusi mājās. Visi mani plāni par ilgāku gulēšanu un sēņošanu līdz ar viņas zvanu pagaisa vējā. Nācās uz Rīgu vest konspektu. 80 km turp atpakaļ dēļ nelielas, bet svarīgas papīra kaudzītes.


Gluži kā jaunībā

Reti gadās, kad abi bērni vienlaicīgi nenakšņo mājās.


Zelta rudens istabā

Biju sacerējusies izbaudīt Siguldas zelta rudeni. Diemžēl neviens no manējiem nevēlējās turp braukt, un man nācās visu dienu pavadīt mājās.


“Milzu” mini pārslas

Kāpēc pircēju kacināt ar tik lielu papīra kasti, ja tajā ielikta uz pusi mazāka paciņa ar graudaugu pārslām?

 

Mūsu diena

No rīta atslēdz sava kabineta durvis un pārsteigumā aptver, ka skolēni par tevi ir domājuši.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt un izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko


Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.pārdomas 

 

Cilvēkam raksturīgs bīties un izvairīties no nezināmā. Kas bijību pārvar, tas, gluži kā datorspēlē, pāriet uz nākamo līmeni.