Pēdējā reize

Pirms atvadījos no omītes, atvadījos arī no viņas dzīvokļa, kas glabā daudzas siltas atmiņas.

 

Dieva sūtnis

Bērēs piedalījās tāds tīri labi paēdis mācītājs. Zinādama, cik viņam par neskaitāmajām misēm (dievkalpojumiem) maksājusi omīte, iedomājos – diez, vai mācītāji skaitās pašnodarbinātie? Un vai viņi tāpat kā mēs – parastie mirstīgie – godīgi VIDam maksā nodokļus par visiem saviem dāvinājumiem?


Rudaste

Agri no rīta pie 9-stāvu mājām, kas atrodas līdzās Ogres mežam, pāri ceļam centās pārskriet lapsa. Simtiem reižu esmu staigājusi pa šo mežu, bet neko vairāk par vāverēm un ežiem neesmu sastapusi. Bet te – lapsa pilsētā.


Tumšo mēnešu ietekme

Vīrs: “Vai tu nejūti tukšumu?”

Es: “Jūtu jau mēnešiem ilgi. Nav jaunu iespaidu, un nav arī vēlmes nekur ārpus mājas iet.”


Bērni – laika rādītāji

Gadu ritējumu visizteiktāk var just, tiekoties ar sen neredzētu radu bērniem.

 

Dzīve pati visu saliek pa plauktiņiem

Mans minējums, ka dzīve pati visu saliks pa plauktiņiem, piepildījās pat ātrāk nekā domāju. Puisis, kurš meitai bez jebkāda pamatojuma iespļāva sejā košļājamo gumiju (varbūt tas bija kaut kāds stilīgs joks?), nākamajā dienā no augstskolas izņēma dokumentus.


8. februāris, piektdiena10.02.2019.

Puse

Pusi sava mācību laika jau esmu nomācījusies. Šodien iesāku otru pusi. Vai nu entuziasms nav vairs tik liels kā pagājušajā gadā, vai arī izvēles lekciju piedāvājums nav tik saistošs kā vēlētos.


Sēru ziņa

Kamēr gulēju, omīte aizgāja. Novārgusi un piekususi. Domās no viņas atvadījos jau pēdējā ciemošanās reizē – pirms divām nedēļām.

 

Spļāviens sejā

Spļāviens sejā ir žests, kas apliecina izteiktu nicinājumu un naidu pret citu personu. Vissāpīgāk to saņemt bez pamatota iemesla no cilvēka, kas tika uzskatīts par labu draugu. Raudošajai meitai teicu, lai nenovēl tam cilvēkam sliktu, jo acīmredzot viņam ir kādas iekšējas problēmas. Dzīve pati visu saliks pa plauktiņiem.


Atbrīvošanās no sloga

Meita priecīgi paziņoja, ka nokārtojusi sesiju. Kā slogs no pleciem novēlās, jo gatavojās eksāmeniem gan dienu, gan nakti jau sākot no decembra divdesmitajiem datumiem. Vairāk kā mēnesi zubrījās bez brīvdienām, bez Ziemassvētku un Jaungada svinēšanas draugu lokā. Nu gan jaunie mediķi rullē!


Mājas lapā ievietoti oriģināli autora darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Pieejamos rakstus, zīmējumus un fotogrāfijas  NEDRĪKST  PĀRPUBLICĒT.

© Sanita Nikitenko


Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.pārdomas 

Grāmatu pirkšana Latvijā sāk kļūt jau par bagātnieku privilēģiju.