Solījuma izpilde

Ar lielu piepūli pildīju doto solījumu. Aizbraucu vīram līdzi uz upi makšķerēt.


Viss atkārtojas

Meita ar draudzenēm uz divām dienām devās laivot pa Gauju. Pats labākais, ka Tele2 tik “tālu” nevelk. No meitas saņēmu ziņu: “Man tikko rādīja no service. Ja es neatbildu, visdrīzāk zonas vienkārši nav, nevis es noslīku.” Pēc šāda teksta biju nelietojama visas dienas garumā.

Tikai tagad saprotu, kā jutusies mana mamma, kad es 19 gadu vecumā maija sākumā uz divām dienām ar draugiem devos gumijas laivu braucienā tieši šajā pašā Gaujas posmā. Toreiz mums nebija ne drošības vestes, ne telefonu. Tikai jaunības pārgalvība.


Nederīgi papīrīši

Pēc 2015. gada brauciena nebiju samainījusi Norvēģijas kronas atpakaļ uz eiro ar domu, ja nu noder. Beidzot izdomāju, ka tomēr jāsamaina. Liels bija sarūgtinājums, kad uzzināju, ka šo četru gadu laikā norvēģi nomainījuši papīra banknotes. Līdz ar to šobrīd jau nederīgas ir 200 un 100 kronas. Un man to diezgan daudz.


11. jūlijs, ceturtdiena11.07.2019.

Garā rinda

Iegājusi SEB bankas filiālē, nokļuvu dažus gadu desmitus atpakaļ pagātnē, kad tādas pašas cilvēku rindas sēdēja pie ārsta kabinetiem. Tu paņem savu numuriņu un saproti, ka stundas laikā tava kārta noteikti nepienāks.


Mikro Černobiļa

Pirmo reizi uz savas ādas izbaudīju datortomogrāfa dudināšanu. Ja kāds jautātu, kā tad tā procedūra notiek, es atteiktu, ka jutu tikai joda siltumu ieplūstam ķermenī. Neredzēju neko, jo visu laiku acis turēju ciet. Pēc tam atlikušo dienas daļu staigāju riņķī kā radioaktīva mikro Černobiļa.


Savvaļas orhideja

Nākot no gaileņu lasīšanas un melleņu ēšanas, Ogres Zilo kalnu pakājē pamanīju Latvijā reti sastopamu orhidejas dzimtas augu – tumšsarkano dzeguzeni, kas ierakstīta Baltijas jūras reģiona Sarkanajā grāmatā.

Tumšsarkanā dzeguzene.


Dubultā vārda diena

Šodien vārda dienu svin Ada. Tā sauca studentu vienību, kurā pavadīju divas jaukākās vasaras deviņdesmito gadu sākumā un ieguvu uzticamākos draugus līdz pat šai diena. Turklāt jau 20 gadus Ada ir manas meitas iesauka, kas radusies, saīsinot viņas vārdu.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autora darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Pieejamos rakstus, zīmējumus un fotogrāfijas  NEDRĪKST  PĀRPUBLICĒT.

© Sanita Nikitenko


Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.pārdomas 

Grāmatu pirkšana Latvijā sāk kļūt jau par bagātnieku privilēģiju.