Parasta diena

Nekā interesanta. Atpūtos un šuvu.


Vai tā ir skolotāja goda lieta?

Mana kolēģe - latviešu valodas skolotāja - pastāstīja, ka divus garus vakarus veltījusi, labojot latviešu valodas starpnovadu olimpiādes darbus. Intereses pēc pajautāju, vai par šo papildus darbu viņai maksā. Viņa atbildēja, ka nē, jo tas tiekot pasniegts, ka “tā ir skolotāja goda lieta”. Vai ir vēl Latvijā kāda cita profesija, kurā strādājošie kaut ko dara bez maksas goda dēļ? Iedomājieties, ka, piemēram, celtnieks mēnesī vienu dienu nostrādātu bez maksas, jo tā būtu viņa goda lieta pret tiem, kas uzceltajā mājā dzīvotu; vai arī autobusa šoferis nobrauktu visu maiņu bez maksas, jo tā būtu goda lieta pret pasažieriem, kam no viena punkta jātiek uz otru; vai deputāti nostrādātu vienu mēnesi bez algas, jo tā būtu viņu goda lieta pret tautu.

Ar ko skolotāji ir izpelnījušies, ka viņiem strādāt bez maksas jābūt goda lietai? Mēs jau vismaz divus gadu desmitus tiecamies pēc skolotāju goda, bet sabiedrība sen to sabradājusi dubļainiem zābakiem. Es negribu tādu godu. Tad jau labāk samaksu par padarīto darbu.


Vissarežģītākās detaļas

Šodien tiku galā ar vissarežģītākajām mēteļa (arī žaketes) detaļām. Kuras tās ir? Iegrieztās kabatas.

Iegrieztā kabata ar atloku - viens no iegriezto kabatu veidiem (attēli ņemti no interneta).


Eglīte

Viesistabā vēl joprojām līdzās dīvānam stāv mākslīgā eglīte ar svētku rotājumiem. Janvāra sākumā ģimenes konsīlijā nolēmām, ka nejauksim to līdz mirklim, kamēr sāks apnikt. Pēc principa – cik ilgi spēsim izturēt. Katru dienu eju garām un domāju: “Varbūt šodien?”


Mētelis

Visu dienu šuvu mēteli. Savos aktīvākajos šūšanas gados mētelim veltīju četras vai piecas dienas. Droši vien tagad prakses trūkuma dēļ ātrums būs mazinājies.


Apātiskā vīrieša varā

Ilgi nebiju apmeklējusi izrādes. Sāku ar vietējo – Ogres tautas teātri, kas iestudējis Čehova drāmu “Ivanovs” par vīrieti tuvu četrdesmit, kurš dzīvē nespēj vairs saskatīt jēgu (vērtējumu lasīt šeit).


25. janvāris, piektdiena25.01.2019.

Topošo mediķu stress

Cik noprotu, viens no RSU mediķu 2. kursa klupšanas akmeņiem ir histoloģija, kurā bez milzīgā teorijas blāķa, kas jāzina no galvas, daudzas stundas jāpavada pie mikroskopa un zīmējot. Meita šim eksāmenam no rīta līdz vēlai naktij gatavojās divas nedēļas(!). Šodien uz eksāmenu aizbrauca teju teju raudādama, jo, ja nenokārto eksāmenu, tad izkrīti no augstskolas vai ņem akadēmisko. Tik iebiedēti ir tie topošie mediķi.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autora darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Pieejamos rakstus, zīmējumus un fotogrāfijas  NEDRĪKST  PĀRPUBLICĒT.

© Sanita Nikitenko


Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.pārdomas 

Grāmatu pirkšana Latvijā sāk kļūt jau par bagātnieku privilēģiju.