Slimības noteikšana uz aci

Vairāk kā gadu tēvs lietoja Parkinsona slimības zāles, ko izrakstīja vietējais neirologs. Bez nekādiem izmeklējumiem. Nu tā - diagnozi noteica uz aci. Tēvam labāk nepalika, viņš ātri nogura un lielu dienas daļu vēlējās pavadīt gultā. Beidzot piekrita, ka aizvedu uz Rīgu pie neirologa, kas specializējies Parkinsonisma ārstēšanā. Tika veikti smadzeņu izmeklējumi, pēc vērtēšanas skalas noteikts slimības līmenis, tika iedots buklets ar vingrojumiem. Izrādās, ka mūsu pilsētas neirologs viņam bija izrakstījis nepiemērotas zāles, no kurām stāvoklis tikai pasliktinājās.

 

Amortizācija

Vispirms aizvedu vecāku televizoru uz servisu, bet pēc tam savu mašīnu.


Rudenīgais vēsums

Vēl pavisam nesen visu dienu balkons stāvēja vaļā. Šodien no istabas tālākā stūra izvilku eļļas radiatoru.


Deguna problēmas

Dēlam kopš bērnības ar vienu nāsi grūti paelpot (tajā pusē, kur vājdzirdīga auss). Iespējams tāpēc, ka deguna starpsiena šķība. Pie tam nesen deguna dobumā atklāja cistu. LORs ieteica veikt operāciju, iztaisnojot deguna starpsienu. Bet par cistu, lai vispār nesatraucoties. Esmu neziņā, ko darīt. Ja nu pēc operācijas nepaliek labāk?


Sēņotprieks kļūst par sēņotneprieku

Tik nemīlīgs laiks, ka pat sēņošana nesagādāja nekādu prieku.


Uz ko mēs ejam

Pirms diviem gadiem mani nepieņēma līdzās dzīvesvietai esošajā skolā par tehniskās grafikas skolotāju, kaut nodemonstrēju savu mājas lapu ar sagatavotajiem tehniskās grafikas materiāliem un no LU arhīva atnesu apstiprinājumu, ka augstskolas laikā 224 stundas apguvu tēlotājģeometriju, 184 stundas – rasēšanu un uz teicami nokārtoju kursa darbu rasēšanā. Mani nepieņēma, jo diplomā nebija rakstīts, ka varu mācīt tehnisko grafiku, kaut stājoties augstskolā, mācījos arī par tehniskās grafikas skolotāju.

Toties tagad, kad vērojams skolotāju trūkums, izskatās, ka par skolotājiem tiek pieņemts jebkurš, kurš izsaka vēlmi šai amatā strādāt. Tikko izskanēja skandāls, ka vienā no Rīgas vidusskolām par matemātikas skolotāju pieņemts vīrietis, kurš bija pieteicies uz sporta skolotāja amatu. Skolas vadības arguments lielisks – matemātiku viņš var mācīt, jo mācījies RTU. Vai mācīšanās RTU ir kāds īpašs rādītājs, ka esi labi apguvis matemātikas pamatus un matemātikas mācīšanas metodiku? Kā izrādījās praksē, matemātikas metodika tomēr nebija šī “skolotāja” stiprā puse, jo stundu laikā viņš nevis mācīja matemātiku, bet skolēniem rādīja vecumam neatbilstošas filmas.


Mājās sēdēšanas laiks

Sācies laiks, kad degunu nav vēlme laukā bāzt pat pa durvju šķirbu. Ārā līst un līst, bet tu sēdi mājās un uzresnē no mazkustības.


Rudens

Pirmais astronomiskā rudens rīts iesākās ar -10C un pamatīgu sasalumu uz mašīnas logiem.

 

Joks

Kāds 8. klases skolēns uz manu e-klases pastu atsūtīja failu ar datora ekrāna bildi (desktopu), kur parādās informācija, ka datoram esot nopietna atmiņas problēma. Laikam domāja, ka es uzķeršos.

Fragments no skolēna atsūtītā faila.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt un izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko


Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.pārdomas 

 

Cilvēkam raksturīgs bīties un izvairīties no nezināmā. Kas bijību pārvar, tas, gluži kā datorspēlē, pāriet uz nākamo līmeni.