Sēņotprieks kļūst par sēņotneprieku

Tik nemīlīgs laiks, ka pat sēņošana nesagādāja nekādu prieku.


Deguna problēmas

Dēlam kopš bērnības ar vienu nāsi grūti paelpot (tajā pusē, kur vājdzirdīga auss). Iespējams tāpēc, ka deguna starpsiena šķība. Pie tam nesen deguna dobumā atklāja cistu. LORs ieteica veikt operāciju, iztaisnojot deguna starpsienu. Bet par cistu, lai vispār nesatraucoties. Esmu neziņā, ko darīt. Ja nu pēc operācijas nepaliek labāk?


Rudenīgais vēsums

Vēl pavisam nesen visu dienu balkons stāvēja vaļā. Šodien no istabas tālākā stūra izvilku eļļas radiatoru.


Slimības noteikšana uz aci

Vairāk kā gadu tēvs lietoja Parkinsona slimības zāles, ko izrakstīja vietējais neirologs. Bez nekādiem izmeklējumiem. Nu tā - diagnozi noteica uz aci. Tēvam labāk nepalika, viņš ātri nogura un lielu dienas daļu vēlējās pavadīt gultā. Beidzot piekrita, ka aizvedu uz Rīgu pie neirologa, kas specializējies Parkinsonisma ārstēšanā. Tika veikti smadzeņu izmeklējumi, pēc vērtēšanas skalas noteikts slimības līmenis, tika iedots buklets ar vingrojumiem. Izrādās, ka mūsu pilsētas neirologs viņam bija izrakstījis nepiemērotas zāles, no kurām stāvoklis tikai pasliktinājās.

 

Amortizācija

Vispirms aizvedu vecāku televizoru uz servisu, bet pēc tam savu mašīnu.


Dots pret dotu

Pulksten 5.45 ar mašīnu knapi izspraucos no savas stāvvietas. Vairākas reizes kāpu laukā, lai skatītos, vai nenoskrāpēšu līdzās esošās mašīnas. Kaimiņiene, kaut arī iepriekš esmu lūgusi, atkal bija mani nobloķējusi. Kad atgriezos atpakaļ no stacijas, uz kurieni aizvedu bērnus, es nobloķēju kaimiņienes mašīnu. Zinu, ka tas ir slikti, bet laikam cita veida nav, kā “dots pret dotu”, lai liktu cilvēkam padomāt ne tikai par savu labumu.

 

Zināšanu fabrikas konveijers

Ja katru dienu strādātu skolā, droši vien iedzīvotos pamatīgās kuņģa problēmās. Kā 8.20 ieslēdzu zināšanu fabrikas konveijeru, tā tikai 15.40 apstādināju. Atskārtu, ka šo 8-u mācību stundu laikā neiznāca laiks ne aiziet pusdienās, ne līdz tualetei.


Kак в тумане*

No rīta konstatēju, ka dēls vakar novusa sacensību vietā atstājis ūdensizturīgo vesti. Biju nikna. Ne tik daudz par to, ka veste pazudusi, bet par to, ka dēls pat neatcerējās, ka tā veste viņam bijusi uzvilkta mugurā.

* kā miglā – tulkojums no krievu valodas.


Neizpildītā vēlme

Kad tu laicīgi dod mājienu, ka vārda dienā vēlies saņemt orhideju, bet tiec pie Alpu vijolītēm.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autora darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Pieejamos rakstus, zīmējumus un fotogrāfijas  NEDRĪKST  PĀRPUBLICĒT.

© Sanita Nikitenko


Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.pārdomas 

Grāmatu pirkšana Latvijā sāk kļūt jau par bagātnieku privilēģiju.