Rudens toņi

Daba iekrāsojusies skaistajos rudens toņos.

Ogres Mežezers.


Skolēnu veselības stāvoklis - noslēpums

Kāda 9. klases skolniece starpbrīdī pienāca pie manis un pateica, ka viņa no stundas ies prom, jo sāpot un reibstot galva. Tā kā māte solījās atbraukt pakaļ pēc neilga laiciņa, piedāvāju meiteni pavadīt līdz medmāsiņai un ieķēros viņas saliektajā elkonī. Līdzko abas pārkāpām klases slieksnim, meitene paģība, nokrītot guļus uz grīdas, jo man nebija spēka viņu noturēt. Klases biedri zināja stāstīt, ka tādas lēkmes viņu piemeklē jau no pirmajām klasēm.

Skumji, ka pēdējo gadu laikā ne skolotājiem, ne skolas medicīnas māsiņai netiek izpausts skolēnu veselības stāvoklis. Tik pat labi kādam var būt epilepsija, bet mēs to uzzināsim tikai tad, kad lēkme sāksies. Mēs taču esam atbildīgi par bērniem.

 

Uz valsts rēķina

Ziņu portālā izlasīju, ka viena cietumnieka diennakts uzturēšana valstij izmaksā 40,93 eiro. Tas nozīmē, ka mēnesī, kurā ir 31-a diena, cietumnieks patērē 1269 eiro. Cik Latvijas ģimenes ar bērniem tik lielu summu uz vienu ģimenes locekli mēnesī var atļauties?


Dizainparauga piereģistrēšana

Patentu valdē iesniedzu savas galda spēles dizainparaugu. Kaut arī paralēli darbojas autortiesības, nolēmu nodrošināties pret ideju čiepējiem ar dokumentu, uz kura būs konkrēts datums.

 

Lukturis algas vērtībā

Pirms dažām dienām pamanīju, ka aizrasojis priekšējais mašīnas lukturis. Baidoties, ka aukstā laikā tas var aizsalt, iebraucu dīlera servisā apvaicāties, kas par vainu. Izrādās, ka luktura stiklā neliela plaisa (ražotāja defekts), pa kuru iekšā ticis mitrums. Domāju, ka pietiks ar stikla nomaiņu. Nē. Jāpērk viss lukturis. Supper! Luktura cena kopā ar uzstādīšanu izmaksā visu manu septembra algu (skolā strādāju pusslodzi). Laikam biju pārāk nošokēta. Tikai labu laiciņu vēlāk iedomājos, ka šo bojājumu varētu pieteikt apdrošinātājiem.


Domas par brīvlaiku

Dēls jau sāka ilgoties pēc brīvlaika. Izskaitījām, ka atlikušas vien 15 mācību dienas.


Kāpuri

Zaļais rakstainais kāpurs ar melnu ragu, kuru pirms dažām dienām pamanīju uz ceļa līdzās daudzstāvu mājai, bija vairāk kā 5 cm garš. Izrādās, ka tas ir Latvijā lielākā naktstauriņa ceriņu sfinga kāpurs.

Ceriņu sfings.

 

Šodien, pastaigājoties pa pilsētu, uz asfaltētā ceļa līdzās nokritušajām koku lapām pamanīju dzeltenu, pūkainu kāpuriņu ar brūnu, pūkainu radziņu. Kā liecina internetā atrastā informācija, tas ir naktstauriņa lapkoku otiņmūķenes kāpurs.

Lapkoku otiņmūķene.


Jubilejas un atceres diena

Mammai - 75.

Prāmja “Estonia” katastrofai – 25.

Apsveicu mammu, un veltīju piemiņas brīdi klasesbiedrenes māsai, kas bija starp tiem 24-iem bojā gājušajiem latviešiem. Toreiz viņu mājās gaidīja 4-us gadus vecs dēlēns.


Atgriezeniskā saite

Vai bērni savus vecākus mīl tikpat stipri, kā vecāki savus bērnus?


Mājas lapā ievietoti oriģināli autora darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Pieejamos rakstus, zīmējumus un fotogrāfijas  NEDRĪKST  PĀRPUBLICĒT.

© Sanita Nikitenko


Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.pārdomas 

Jo lielāka ģimene, jo vairāk pienākumu attiecībā pret tuvajiem.