Agrais rīta brauciens

Meitai pulksten 8.00 bija jābūt uz nodarbību Nacionālajā rehabilitācijas centrā “Vaivari”. Papētījām vilcienu sarakstus. No Ogres līdz Rīgai jābrauc 45 minūtes un no Rīgas līdz Vaivariem arī jābrauc 45 minūtes. Tas nozīmē, lai laicīgi nokļūtu galapunktā, nepieciešamas apmēram 2 stundas. Nolēmu, ka labāk meitu uz Vaivariem aizvedīšu ar mašīnu. Pa ceļam varēs siltumā mierīgi pagulēt.

Starpcitu ap 6.30 Rīgā vēl nav sastrēgumi.

 

Jūra

Pelēkā, vēsā un lietainā rītā jūra pavisam nepievilcīga. Manā prātā tā tomēr asociējas ar sauli un siltumu. Šoreiz pat nebija ko nobildēt.

 

Apbrīns

Koncerta laikā (vērtējums šeit) nenolaidu acis no Raimonda Paula rokām. 83 gadu vecumā tik kustīgi pirksti un tāda koncentrēšanās spēja. Arī es vēlētos tik ilgi spēt darīt savai sirdij tīkamo lietu.

Kas īsti ir miljonārs? Varbūt ne tas, kurš negodīgi sev izdevīgā laikā un vietā sazadzies, bet tas, kurš iemantojis miljoniem cilvēku sajūsmas un mīlestības.


No kurienes tāda vienaldzība?

Kolēģe sašutusi rādīja uz skolas gaiteņa griestiem: “Jau divus mēnešus kopš vasaras remonta, no diviem dūmu detektoriem nav noņemti uzlīmētie papīra aizsargi.” Johaidī! Ja tu pamanīji to jau septembrī, kāpēc nepateici skolas saimniekam?


Pirmais sniegs

No gaisa krita lieli “vates” pikuči. Pirmie. Stāvēju pie loga un lūkojos kā TV ekrānā. Nez vai tik ļoti spēšu priecāties par sniegu arī pēc dažiem mēnešiem?

Pirmais sniegs. Skats no mana loga uz apgaismes stabu.


Pirmā skolas diena pēc rudens brīvlaika

Tik mierīga diena. Septiņas stundas pēc kārtas, bet es nemaz neizjutu nogurumu kā citās reizēs. Varbūt tas pagājušā brīvlaika iespaidā, – visi bērni kārtīgi atpūtušies un izgulējušies.


Pazudušie zīmējumi

Neparko tu nevari būt drošs – pat par saglabātajiem datiem internetā. Pavisam nejauši atklāju, ka kaut kādas kļūmes dēļ pazuduši mana garstāsta “Neticamais labirints” zīmējumi. Nācās saukt talkā mūsmāju programmētāju.


Pareizās atbildes meklējumos

Vai mīlēt bagātu vai nabagu? Vai labāk tomēr vispirms pašai sevi?

Pateicīga, ka teātra izrāde “Dziļā, skumjā jūra” (vērtējums šeit) lika meitai padomāt par to, kas īsti ir mīlestība un savstarpējā saderība.


Vispretīgākais rudens pasākums

Rindā nīkšana, lai nomainītu ziemas riepas. Pie tam diviem eksemplāriem.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autora darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Pieejamos rakstus, zīmējumus un fotogrāfijas  NEDRĪKST  PĀRPUBLICĒT.

© Sanita Nikitenko


Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.pārdomas 

Kas īsti ir miljonārs? Varbūt ne tas, kurš negodīgi sev izdevīgā laikā un vietā sazadzies, bet tas, kurš iemantojis miljoniem cilvēku sajūsmas un mīlestības.