Noslēpumainā glezniņa08.09.2014.

Bērnudārza izlaidumā visu vecāku un bērnu vārdā sveicu audzinātājas, dāvinot viņām glezniņu - kolāžu. No dažādiem materiāliem salīmētā glezniņa, kas darināta uz preskartona, ir kā rotaļlieta, jo visi pielīmētie elementi (logs ar aizkaru, skapis, gulta, galds, koks, mājiņa, sēne u.c.) ir atverami, bet zem tiem paslēpušās bērnu sejiņas (nelielas fotogrāfijas). Līdz ar glezniņu komplektā nāca arī dzejolītis, lai audzinātājas arī pēc dažiem gadiem neaizmirstu savus audzināmos.


Maskošanās07.09.2014.

Maskošanās ir jautrs un pārsteigumiem bagāts pasākums. Maskoties var ne tikai Vecgada vakarā, bet arī bērnu ballītēs un citos tematiskos pasākumos. Ja vēlas, pirms masku gatavošanas var izdomāt noteiktu maskas tēmu, kā arī dot norādījumu, ka maska katram ģimenes loceklim jāsagatavo slepus. Kad noteiktajā laikā maska tiek uzvilkta, tad gan ir jautrība, jo tā ir tā reize, kad bērni aizgūtnēm smejas par vecāku izskatu.

Idejas ātri pagatavojamām maskām var atrast arī manā grāmatā „Papīra maskas”. Galvenais - jāpatur prātā, ka maskoties var visu gadu un jebkurā vecumā!


Ielūgumā jānorāda viesību tēma, viesību laiks (sākums un beigas), adrese un tālruņa numuri. Vislabākais variants, ja ielūguma noformējumu darina pats bērns, bet ielūguma teksts tiek uzrakstīts ar datoru. Gatavo ielūgumu ieliek aploksnē, lai tas nenobružājas, kā arī, lai uzlūgtajam bērnam būtu lielāks pārsteigums. Ielūgumi jāatdod apmēram 5 - 7 dienas pirms pasākuma.


Telpas rotājumi07.09.2014.

1.

Ja ģimenē ir bērni, iesaku visus svētkus sagaidīt ar izrotātu telpu. Kamēr bērni vēl mazi, par telpas rotāšanu rūpējas vecāki. Lai būtu lielāks pārsteigums, labāk to darīt laikā, kamēr bērni guļ. Kad bērni paaugsies, telpu rotāšana būs izveidojusies kā tradīcija, un viņi šo darbiņu varēs izdarīt paši.

Telpas rotāšanā izmanto balonus, papīra virtenes un konfekšu virtenes, Ziemassvētku lampiņas, neplīstošus eglītes bumbuļus. Telpu var pārvērst par izstāžu zāli, kurā ciemiņiem tiek izrādīti bērnu zīmējumi, fotogrāfijas un dažādi darinājumi.

„Labo domu aizkars” (2.; mana ideja) rotāja mūsu pilsētas kultūras centru 2011. gada nogalē. Šo daudzveidīgo virteņu idejas var aizņemties, dekorējot  savu māju.

 

2.

Tā nu sanāca, ka vienu gadu kopā ar dēlu Ziemassvētkus svinējām sanatorijā. Lai būtu svētku sajūta, savu istabiņu izrotājām ar papīra pārsliņām (3.)

3.

Uz Lieldienām vāzē ieliktus koka zariņus var dekorēt ar nelieliem papīra vēdeklīšiem un putuplasta oliņām. Fotogrāfijā (4.) vēdeklīši izgatavoti no krāsainas salvetes, bet putuplasta oliņas aplīmētas (izmantota PVA līme) ar tās pašas salvetes plēstiem gabaliņiem. 

4.

Idejas vienkāršiem un ātri pagatavojamiem telpas rotājumiem var atrast arī manā grāmatā „Papīra dekori”.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autora darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Pieejamos rakstus, zīmējumus un fotogrāfijas  NEDRĪKST  PĀRPUBLICĒT.

© Sanita Nikitenko


Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.pārdomas 

Kad cilvēku māc skumjas, bieži vien zīmējumos viņš attēlo sevi alegoriskā veidā. Ne velti psihologi pēc zīmējuma spriež par esošajām problēmām.


lasītākie raksti tēmā

pēdējā mēneša laikā