Mūsu pilsētas sākumskola, atvadoties no 6. klases skolēniem, katru gadu maijā rīko pasākumu “Paliec sveika, sākumskola!” Līdzīgi kā izlaidumā, arī te tiek sumināti skolotāji un skolas darbinieki. Klases vecāku sapulcē ieteicu, ka līdz ar ziediem skolotājiem varētu pasniegt paliekošu dāvaniņu. Protams, ka man kā idejas autorei šīs dāvaniņas bija jāsagatavo.

 

1. variants. Sirsniņa, kas piesprausta pie sirds ir dāvāta no visas sirds.

Meitas skolotājiem tika dāvinātas sirsniņu piespraudes. Ideju aizņēmos no savas grāmatas “Piespraudes”. Sirsniņas uzšuvu no mākslīgās ādas un pildīju ar sinteponu. Pie katras sirsniņas lina auklā piesēju zīmīti ar skolotājas vārdu un laba vēlējumiem. Tā kā skolotājām šūto sirsniņu fotogrāfijas nav saglabājušās, kā paraugu piedāvāju sirsniņas piespraudi no savas grāmatas. Protams, ka pie skolotāju dāvanām netika piešūta poga.

 

2. variants. Bērni no skolas aizlido prom kā mazi putnēni no ligzdas.

Dēla skolotājiem izgatavoju aukliņā pakaramus papīra putniņus (skat. piegrieztnes). Uz to astītēm parakstījās visi klases skolēni. 


Krāsotas Lieldienu olas13.04.2015.

Vairāku gadu garumā Lieldienu priekšvakarā, kamēr bērni gulēja, nodarbojos ar olu krāsošanu. Kad meita sasniedza 12 gadu vecumu, šo amatu ierādīju viņai. Kopš tā laika par Lieldienu rīta pārsteigumu gādā meita.

 

Lieldienu olu krāsošanas gaita:

 

1. Sagatavo dažādus olu krāsošanas materiālus (sīpolu mizas; kafijas pupiņas; pūpoliņus; pavasara ziediņus, piemēram, sniegpulkstenīti vai krokusiņu; zaļas lapiņas; rīsus; makaronus; melnās tējas skaidiņas; zirņus; žāvētas melleņu ogas, kaltētus kumelīšu ziedus u.c.).

 

2. Olu saslapina. Mitro olu novieto uz marles kvadrātiņa un apkārt tai apliek dažādus krāsošanas materiālus (skat. 1. punktu). Tad olu ietin marlē un vairākkārtīgi apsaitē ar baltu kokvilnas diegu.

3. Visas šādi sagatavotas olas ieliek katlā, kuru nav žēl nokrāsot. Pārlej ar ūdeni. Ūdenī ieber vai nu melno tēju, vai arī sīpolu mizas un vāra.

4. Kad olas uzvārījušās, tās ieliek aukstā ūdenī. Pēc tam noņem nost aptīto marli.

 

         


Kad dēls bija apmēram 9 vai 10 gadus vecs, viņš man svētkos uzdāvināja paštaisītus kuponus ar labajiem darbiem, ko gada laikā solījās izdarīt, līdzko es palūgšu. Līdzās katram labajam darbam bija savilktas ailītes. Tiklīdz darbs tika padarīts, ailītē ievilka kāsīti.

 

 

 

 

Labo darbu saraksts:

  • trauku mazgāšana;
  • kartupeļu mizošana;
  • grīdas apmalīšu mazgāšana;
  • istabu sūknēšana;
  • grīdu mazgāšana;
  • spoguļa tīrīšana;
  • veļas gludināšana;
  • logu tīrīšana.

Dāvanu karte25.01.2015.

1. variants.

Ja paredzēts jubilāram pasniegt aploksni ar dāvanu karti, to var iekārt, piemēram, koka zarā un pievienot pie ziedu pušķa.

        

 

2. variants.

Dāvanu karti ieliek aploksnē, bet aploksnes virspusē ar divpusējo līmlenti piestiprina gan apsveikuma kartīti, gan papīra ziediņu (skat. piegrieztnes).


Mājas lapā ievietoti oriģināli autora darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Pieejamos rakstus, zīmējumus un fotogrāfijas  NEDRĪKST  PĀRPUBLICĒT.

© Sanita Nikitenko


Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.pārdomas 

Kad cilvēku māc skumjas, bieži vien zīmējumos viņš attēlo sevi alegoriskā veidā. Ne velti psihologi pēc zīmējuma spriež par esošajām problēmām.


lasītākie raksti tēmā

pēdējā mēneša laikā