Detaļu savienojumi var būt izjaucami un neizjaucami.

Izjaucami ir tādi savienojumi, kurus var izjaukt, nebojājot tā sastāvdaļas. Pie izjaucamiem savienojumiem pieder vītņu savienojumi (sīkāk aprakstīts 25. sadaļā), ierievju savienojumi, tapu savienojumi u.c.

Savukārt neizjaucamu savienojumu nevar izjaukt, nebojājot tā sastāvdaļas. Pie neizjaucamiem savienojumiem pieder kniedēti, metināti, lodēti, līmēti, šūti un iepresēti savienojumi.

Šajā materiālā tiks sīkāk apskatīti tādi izjaucamie savienojumi kā ierievju savienojumi un tapu savienojumi.

 

Ierievju savienojumi

Viens no visizplatītākajiem izjaucamajiem detaļu savienojumiem ir ierievju savienojums. Ierievis paredzēts vārpstas savienošanai ar uzmauktu detaļu. Lai detaļa, kas novietota uz vārpstas, grieztos kopā ar to, detaļā un vārpstā izveido rievas, kurās ievieto ierievi (1a un 1b).

1a

 

1b

 


1. lappusē - Detaļu savienošana ar bultskrūvi

2. lappusē - Detaļu savienošana ar tapskrūvi

3. lappusē - Detaļu savienošana ar galvskrūvi

 

Detaļu savienojumus, kuru vienai detaļai izveidota ārējā vītne, bet otrai - iekšējā vītne, sauc par izjaucamiem savienojumiem. Tos var izjaukt, nebojājot detaļas. Pie izjaucamajiem savienojumiem pieder bultskrūvju, tapskrūvju un galvskrūvju savienojumi.

 

Detaļu savienošana ar bultskrūvi

Bultskrūves savienojumu lieto neliela biezuma detaļu sastiprināšanai. Šajā savienojumā izmanto ne tikai bultskrūvi, bet arī uzgriezni un paplāksni (1).

1


Jūnija sākumā atpūtas parkā “Mežaparks” norisinājās otrais Starptautiskais trīsdimensiju mākslas festivāls “Rīgas ilūzijas”, kas ir vienīgais šāda veida festivāls Baltijā. Biju lasījusi, ka uz asfalta tiek gleznots ar lietus izturīgām krāsām, tāpēc nesteidzos. Apmeklēju parku, kad mēnesis jau bija pagājis.

Šie, manuprāt, labākie darbi.


Rozija Volša “Vīrietis, kurš nepiezvanīja”03.07.2019.

Tēma: ŠIS UN TASVērtējumi un atsauksmesGrāmatas

No 5 zirņiem piešķiru

 

Neliela atkāpe

Reti kad pēdējā laikā grāmatnīcā iegādājos grāmatu uz sitienu. Pārāk dārgs kaķis maisā. Pirms pirkšanas tomēr cenšos noskaidrot, vai ir vērts. Arī šoreiz – grāmatnīcas “Zvaigzne ABC” apmeklēšanas laikā sabildēju vairākas grāmatas, kuras tai mirklī mani uzrunāja ar savu nosaukumu, vāka dizainu un anotāciju uz pēdējā vāka. Pārnākusi mājās, uzmeklēju tās internetā (arī krievu mēlē), lai papētītu sīkāk.

Par grāmatu “Vīrietis, kurš nepiezvanīja” latviešu valodā atsauksmes neatradu. Pat krievu auditorijā parādījās diezgan paskopi divi novērtējumi. Taču atradās viens teikums grāmatā publicētajās atsauksmēs, kas mani pārliecināja, ka tā noteikti jānopērk. Grāmata “patiks romānu “Viena diena” un “Pirms atkal tiksimies” aizrautīgajiem faniem”. Un tā izrādījās taisnība, jo man tiešām grāmata patika.

……………………

Sāra ir 36 gadus veca sieviete, kas nesen šķīrusies no vīra. Ik gadu jūnijā viņa no ASV, kur dzīvo jau deviņpadsmit gadus, dodas ciemos pie vecākiem uz Angliju. Šis apciemojums saistīts ar kādu autoavāriju viņas jaunībā.

Vienā tādā ciemošanās reizē Sāra satiek Ediju (divus gadus vecāku par viņu). Abi Edija meža namiņā pavada burvīgas septiņas dienas. Kad Edijam jādodas iepriekš plānotā ceļojumā uz Spāniju, abi šķiras un norunā sazvanīties. Taču Edijs nepiezvana kā solījis. Sāru tas uztrauc, jo viņai šķiet, ka Edija jūtas bijušas patiesas. Jauno sievieti sāk urdīt jautājums, vai tik Edijam kaut kas nav atgadījies. Viņa, nedomādama par savu pašcieņu vai pazemošanos, ik pa laikam atgādina par sevi, rakstot vīrietim telefonā īsziņas. Lai arī draugi mēģina Sāru pārliecināt aizmirst šo dēku, viņa nespēj. Un Sāra uzsāk Edija meklēšanu.

Grāmata mani ievilka notikumu virpulī. Viena sižeta līnija kārtis burtiski apmeta uz otru pusi. Nevarēju apstāties, atliekot lasīšanu uz nākamo dienu. Pie grāmatas pavadīju visu nakti līdz rīta gaismai.

Ja vienā teikumā jāpasaka par ko ir grāmata, tad droši varu teikt, ka par mīlestību, zaudējumu un piedošanu.

 

Citāti ar salīdzinājumiem


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt un izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko


Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.pārdomas 

 

Cilvēka dabā ir priecāties par saviem sasniegumiem, kas gūti, piepūles procesā pārvarot dažādas grūtības.