Mazā Pīlēna lielais ceļojums09.06.2014.

Tēma: E-GRĀMATASStāstiņi un pasakas

1.

No olas izšķīlās mazs Pīlēns. Viņš kādu laiciņu pasēdēja čaumalas gabaliņā, bet drīz vien sāka garlaikoties.


Pasaka par kivi08.06.2014.

Tēma: E-GRĀMATASStāstiņi un pasakas

Šodien pie Vecā Eža ciemos atnāks mazdēls. Lai īsinātu gaidīšanas laiku, vectēvs nolēmis paiet Ežulim pretī. Tipinot pa šauro taciņu, drīz vien viņš noprot, ka steigā aizmirsis uzlikt brilles. Tā kā redze gadu gaitā kļuvusi sliktāka, Vecais Ezis ik pa laikam paklūp uz kāda neliela akmens vai sapinas sausajos zāles stiebros.

Pēkšņi uz taciņas viņš pamana kaut ko nelielu, un lai arī tas ir miglaini izplūdis, Ezis var sazīmēt, ka šķērslis līdzinās kaut kam apaļam. „Laikam mazdēls slēpjas, saritinājies kamolā”, - viņš pie sevis nodomā un skaļi padod sveicienu:

- Laba diena, Ežuli!IEPAZĪŠANĀS


 

Ja kāds Adelei jautā: “Cik Tev gadiņi?”, viņa neminstinoties atbild: “Četri pāri pusītei”. Ja nesaprati cik tas ir, paskaidrošu. Četras sveces uz sava jubilejas kliņģera Adele nopūta diezgan pasen – pērnajā rudenī, bet līdz kliņģerim ar piecām svecēm jāgaida vēl daži mēneši.

 

 

Mamma: „Kurš iekodās svētku kliņģerī?”

Adele: „Es nē! Tas bija brālis.”

Mamma: „Bet brālim nav vēl neviena zoba!”

Adele: „Nu tad zobainā pele.”

 

 


Vecums: 2 - 6 gadi

 

 

Pļaujmašīna

Laukā stipra lietusgāze. Kāds vīrs, lai īsinātu ceļu, šķērso zālāju, aiz sevis līdzi vilkdams somu uz ritentiņiem.

Roberts skatās pa logu un priecīgi sauc:

- Onkul’s pļauj!

 

Labais darbs

Tētis savā šķīvī ielēja pupiņu zupu un lēnā garā sāka pusdienot. Virtuvē ienāca Roberts un uz grīdas pamanīja kelogsu drupačas. Gribēdams tētim parādīt, cik dēls ir čakls, Roberts nolēma drupačas uzslaucīt. Grozījās ar lielo birsti pa virtuvi šurpu turpu, kamēr ar birstes kātu trāpīja tētim pa galvu. Bet ar to Roberta „labais darbs” vēl nebeidzās. Nākamais birstes kāta belziens trāpīja pa tēta zupas šķīvi. Tas pārplīsa trīs lielās daļās, un galdu noklāja šķidrumā peldošas pupiņas. Lieki piebilst, bet Roberts no tēta nesaņēma gaidīto uzslavu.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt un izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko


Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.pārdomas 

 

Cilvēkam raksturīgs bīties un izvairīties no nezināmā. Kas bijību pārvar, tas, gluži kā datorspēlē, pāriet uz nākamo līmeni.