Mārtiņa burtnīca09.07.2014.

Tēma: E-GRĀMATASStāstiņi un pasakas

Pirmdiena

Uz mūsu ielas notiek rakšanas darbi, tāpēc dažas dienas būs traucēta karstā ūdens padeve. Vakarā, neskatoties uz to, ka pa krānu tecēja auksts ūdens, mamma mani aizdzina mazgāties. Esot, redz, jārūdās.

Es negribēju nosalt, tāpēc izdomāju viltus mazgāšanās metodi. Lai man virsū nešļakstītos ne pilīte aukstā ūdens, pie vannas krāna piesēju auklu. Kad auklu parāvu, vannā sāka tecēt ūdens.

Pats nosēdos uz soliņa palielā atstatumā no vannas un uz mobilā telefona sāku spēlēt spēlītes. Pēc kādām 10 minūtēm atkal parāvu ap krānu apsieto auklu, un ūdens pārstāja tecēt.

Mamma, protams, domāja, ka esmu nomazgājies, bet es sevi mierināju, ka neviens no netīrības vēl nav nomiris.

 

Otrdiena

Arī šodien nebija karstais ūdens. Tā kā mana viltus mazgāšanās metode vakar tīri labi nostrādāja, nolēmu to pielietot vēlreiz. Kā par brīnumu, kāds bija atstājis aizvilktus vannas aizkarus. Nolēmu, ka tas pat ir labāk, jo no iekšpuses aizkari apšļakstīsies ar auksto ūdeni un būs lielāks pierādījums tam, ka esmu mazgājies.

Parāvu aiz auklas un ... izdzirdēju skaļu brēcienu. Tas bija mans sīkais brālis. Izrādās, ka mamma vairākos katlos uzsildīja ūdeni un ielēja to vannā, lai Markuss papļuņčātos.

Vakarpusē man bija nepatīkama saruna ar tēti, kā rezultātā nācās noņemt auklu un nomazgāties vēsajā ūdenī.

 

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt un izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko


Aizkulises

2011. gadā izdevniecība „Zvaigzne ABC” publicēja pirmo Džefa Kinnija „Grega dienasgrāmatu”. Mūsmājās to izlasīja visi. Tā kā tētim ļoti patika šī grāmata, bērni nolēma jubilejā viņu iepriecināt, uzdāvinot pašu sacerētu līdzīga stila grāmatu „Mārtiņa klade”. Uz dienas beigām vai nu idejas aptrūkās, vai arī nedaudz apnika, bet grāmata sanāca paplāna - tikai 7 lappuses.

Nolēmu bērnu garadarbu publicēt mājas lapā. Zīmējumi palika oriģinālie. Sižetu nemainīju, bet tekstā veicu uzlabojumus. Pamainīju arī nosaukumu no "Mārtiņa klade" uz "Mārtiņa burtnīca", jo teksta nav tik daudz, lai pretendētu uz klades apjomu.