26. septembris, ceturtdiena27.09.2019.

Pienākumu varā

Jo lielāka ģimene, jo vairāk pienākumu attiecībā pret tuvajiem.


Ilgas pēc siltuma

Auksti ārā. Auksti skolā. Auksti mājās. Kad beidzot pieslēgs apkuri? Auksti pat gultā zem vairākām segām.


Nemaz neticas, ka esmu jau 3. kursā

Pirmā mācību diena augstskolā kopā ar divdesmitgadniekiem. Izskatījās, ka pat lektore bija jaunāka par mani.


Rudens

Pirmais astronomiskā rudens rīts iesākās ar -10C un pamatīgu sasalumu uz mašīnas logiem.

 

Joks

Kāds 8. klases skolēns uz manu e-klases pastu atsūtīja failu ar datora ekrāna bildi (desktopu), kur parādās informācija, ka datoram esot nopietna atmiņas problēma. Laikam domāja, ka es uzķeršos.

Fragments no skolēna atsūtītā faila.


Mājās sēdēšanas laiks

Sācies laiks, kad degunu nav vēlme laukā bāzt pat pa durvju šķirbu. Ārā līst un līst, bet tu sēdi mājās un uzresnē no mazkustības.


Uz ko mēs ejam

Pirms diviem gadiem mani nepieņēma līdzās dzīvesvietai esošajā skolā par tehniskās grafikas skolotāju, kaut nodemonstrēju savu mājas lapu ar sagatavotajiem tehniskās grafikas materiāliem un no LU arhīva atnesu apstiprinājumu, ka augstskolas laikā 224 stundas apguvu tēlotājģeometriju, 184 stundas – rasēšanu un uz teicami nokārtoju kursa darbu rasēšanā. Mani nepieņēma, jo diplomā nebija rakstīts, ka varu mācīt tehnisko grafiku, kaut stājoties augstskolā, mācījos arī par tehniskās grafikas skolotāju.

Toties tagad, kad vērojams skolotāju trūkums, izskatās, ka par skolotājiem tiek pieņemts jebkurš, kurš izsaka vēlmi šai amatā strādāt. Tikko izskanēja skandāls, ka vienā no Rīgas vidusskolām par matemātikas skolotāju pieņemts vīrietis, kurš bija pieteicies uz sporta skolotāja amatu. Skolas vadības arguments lielisks – matemātiku viņš var mācīt, jo mācījies RTU. Vai mācīšanās RTU ir kāds īpašs rādītājs, ka esi labi apguvis matemātikas pamatus un matemātikas mācīšanas metodiku? Kā izrādījās praksē, matemātikas metodika tomēr nebija šī “skolotāja” stiprā puse, jo stundu laikā viņš nevis mācīja matemātiku, bet skolēniem rādīja vecumam neatbilstošas filmas.


Sēņotprieks kļūst par sēņotneprieku

Tik nemīlīgs laiks, ka pat sēņošana nesagādāja nekādu prieku.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autora darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Pieejamos rakstus, zīmējumus un fotogrāfijas  NEDRĪKST  PĀRPUBLICĒT.

© Sanita Nikitenko


Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.pārdomas 

Kas īsti ir miljonārs? Varbūt ne tas, kurš negodīgi sev izdevīgā laikā un vietā sazadzies, bet tas, kurš iemantojis miljoniem cilvēku sajūsmas un mīlestības.