Lielie baltie gārņi

Nebija pagājusi pat stunda kopš vīru aizvedu makšķerēt uz saliņu Daugavā, kā viņš piezvanīja. Domāju, ka notikusi kāda ķibele un būs jāved atpakaļ mājās. Taču vīrs sajūsmināts pateica, ka netālu no viņa pa Daugavu pastaigājas apmēram 35 lielie baltie gārņi. Kaut kas tāds Ogres pilsētas teritorijā nav redzēts. Paķēru fotoaparātu un braucu bildēt.

Priekšplānā pie Ogres upes iztekas (dažus desmitus metru no šosejas Rīga-Daugavpils) lielie baltie gārņi, bet fonā tehnika, kas būvē aizsargmolu Daugavā.

 

Biznesa inkubatorā

No 30. augusta sākas pieņemšana Ogres Biznesa inkubatorā, tāpēc aizgāju noskaidrot situāciju cerībā, ka varbūt būs iespējams kaut vai daļu tipogrāfijas izmaksu saņemt kā līdzfinansējumu. Izskatās, ka tomēr nekas nesanāks.

Tā kā man nav uzņēmums, vispirms būtu jāpiereģistrējas pirmsinkubācijas posmā, kas ilgst 6 mēnešus. Pie tam solītie 2000 eiro netiek pretendentam izsniegti kā līdzfinansējums, bet aiziet par idejas un biznesa plāna novērtēšanu un obligātajām lekcijām. Reāli šī nauda nemaz neapgrozās. Tā ir virtuāla. Ja šo 6-u mēnešu laikā tiek realizēta ideja, tad tā netiek līdzfinansēta.

Savukārt inkubācijas posmā, kas norit 12 mēnešus, var iesaistīties līdz 3 gadus jauns uzņēmums (pašnodarbinātais gan nevar), kam tiek piedāvāts palīdzēt attīstībā ar 50% līdzfinansējumu. Lai uzņemtu inkubatorā, jāiztur konkurss un vēlams, lai prece vai pakalpojums būtu virzīti uz eksportu.

 

Kino svaigā gaisā

Ogres svētku ietvaros uz brīvdabas ekrāniem tika rādītas filmas. Ietinusies siltā šallē, kopā ar dēlu upes krastā noskatījos “Dāvana vientuļai sievietei” (1973.). Kaut arī dēls šo filmu redzēja (tā gan bija pirmā reize) pirms dažiem mēnešiem, viņam tik ļoti iepatikās, ka vēlējās noskatīties vēlreiz. Arī mūzikas dēļ.


Tipogrāfijā

Aizbraucu uz tuvāko tipogrāfiju, lai noskaidrotu galda spēles drukas aptuvenās cenas.


Mācībām un savam priekam

Ķēros klāt uz vasaras mēnešiem novārtā atstātajai galda spēlei. Konstruēju, griezu un locīju iepakojuma maketu.


Sāpes

Kad galva dun, nekas vairs neinteresē.

 

Ne vairs upe, bet strauts

Sakarā ar Daugavā pazemināto ūdens līmeni, Ogres upe pavisam izkaltusi.


Sarūgtinājums

Laukos strādāju un klusībā gaidīju, ka pieaugušie bērni paši iedomāsies pieteikties palīdzēt, bet viņi darba vietā izvēlējās izklaidi ar tehnoloģijām. Skumji. Iekšēji sevi šaustīju, ko audzināšanā esmu palaidusi garām. Varbūt tas tāpēc, ka sevi pārāk daudz biju atdevusi viņiem?


Atpūta no telefona

Laukos vīrs ar meitu un dēlu aizgāja uz ezeru makšķerēt. Pie sevis nodomāju, ka vīrs vienīgais makšķerēs, bet abi jaunieši sēdēs līdzās un bakstīsies telefonā. Nekā. Izrādījās, ka makšķerējuši visi, jo katram bijusi sava makšķere. Pilnīgi neticas, ka piecas stundas tika pavadītas bez telefona. Vai tas vēl mūsdienās ir iespējams?


Kad patīkama lieta kļūst par apgrūtinājumu

Uz laukiem nepatīk braukt viena iemesla dēļ – ceļā jāpavada vairāk kā 3 stundas. Pie tam man jāstūrē, kamēr pārējie mašīnā izklaidējas.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autora darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Pieejamos rakstus, zīmējumus un fotogrāfijas  NEDRĪKST  PĀRPUBLICĒT.

© Sanita Nikitenko


Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.pārdomas 

Kas īsti ir miljonārs? Varbūt ne tas, kurš negodīgi sev izdevīgā laikā un vietā sazadzies, bet tas, kurš iemantojis miljoniem cilvēku sajūsmas un mīlestības.