Apaļo jubileju izrāde

Divi kolēģi svinēja apaļas jubilejas ar priekšnesumiem, vadītāju un apsveicēju rindu. Sēdēju, skatījos un domāju, ka riebjas tāda пахазуха (krievu val. - izrādīšanās). Pēc 3 mēnešiem man būs 50. Vēl ir laiks izdomāt, kā izbēgt no šāda pasākuma.

 

Naudas rausēji

Pirms nedēļas radošajā tipogrāfijā (par tādiem viņi sevi dēvē), kas atrodas manā pilsētā, iesniedzu galda spēles projektu, lai aprēķinātu cenas. Dizainu uz datora zīmēšu pati, tāpēc datordizainera pakalpojumi atkrīt. Šodien tika atsūtīta cena par vienu no spēles detaļām -  15x15x6 cm apdrukātu kartona kastīti ar magnētu. Labi, ka saņemot vēstuli sēdēju. Vienas kartona kastītes, kas gan ir roku darbs, cena – 15,50 eur +PVN.

Radās jautājums – cik tad maksās galvenās spēles detaļas, ja iepakojums maksā tik daudz? Vai tik šī izslavētā radošā tipogrāfija nav starpnieki, kas tipogrāfijas cenu dubulto arī savai kabatai?


(Ne)noskaņojums

Nemaz nav noskaņojums uz mācīšanos, jo ārā ap +300C. Pierasts, ka no augusta vidus vēsais un lietainais laiks jau laikus sagatavo 1. septembrim.


Kā ar aukstu ūdens šalti apliets

Dēlu aizvedu uz ikgadējo dzirdes pārbaudi Latvijas Bērnu Dzirdes centrā pie ārstes, kuru jau apmeklējam 14 gadus (kopš 3 gadu vecuma). Pastāstīju, ka dēls pēdējā gada laikā, spēlējot datorspēles, vairākas stundas dienā izmanto austiņas. Ārste dusmās viņu nosauca par idiotu, jo, ja viņš tā turpināšot, pazaudēs pavisam jau tā gandrīz neesošo kreisās auss dzirdi.

Citus nav grūti ikdienā nosaukt par idiotiem, bet kad pats tika par tādu nosaukts, izskatījās kā ar aukstu ūdens šalti apliets. Lai arī braucot mājās burkšķēja, ka no saviem paradumiem neatkāpsies, cerams, ka ārstes teiktais liks šo to pārdomāt.

 

Jūrmalā

Kamēr bērni trakoja pa “Līvu Akvaparku”, Dzintaros baudīju jūras šalkas un cittautiešu klātbūtni. Līdzās sēdēja kāda sieviete, kas gandrīz stundu sarunājās pa telefonu. Līdzko ar vienu paziņu sarunu beidza, tā zvanīja nākamajam. Un tā vairākiem pēc kārtas. Man tas likās ārkārtīgi kaitinoši, jo pati nemēdzu nodoties bezjēdzīgām pļāpām.


Vasaras ķeršana aiz astes

Vakarpusē visi četri aizgājām uz saliņu, kas pieejama tikai tad, kad Daugavā pazemināts ūdens līmenis. Pēdējo reizi te bijām pirms vairākiem gadiem. Iespējams, ka turpmāk atkal ilgu laiku netiksim. Makšķerējām, ēdām picas, cepām desiņas un piepūkojām saliņu ar vilku vāļu “sniegu”.


Drūmā statistika

Latvijā trūkst 500 skolotāju un vairāk nekā 1000 medicīnas darbinieku. Ja skolotāju “caurumus” valdība mēģinās aizlāpīt ar speciālistiem, kam tiks dota iespēja viena gada laikā apgūt pedagoga profesiju, tad ar ārstiem tik vienkārši nesanāks, jo viena gada laikā tos sagatavot nav iespējams.

Lasīju, ka pedagoģijā mācības tiks uzsāktas jūnijā, bet jau septembrī “pusjēlie” speciālisti varēs droši iesoļot klasē. Kā būtu, ja medicīnas students pēc divu vai trīs mēnešu apmācībām piedalītos pacienta ārstēšanā?


Garā pastaiga

Staigājot visu dienu pa pilsētu un baudot tās svētkus, esmu pievarējusi 19 km.


Slinkuma važas

Esot mājās, mani pārņem laiskums, nogurums un nevēlēšanās darīt ārpus mājas to, kas bijis iepriekš plānots. Tiklīdz sasparojos un pārrauju neredzamās slinkuma važas, falšais nogurums pagaist vējā.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autora darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Pieejamos rakstus, zīmējumus un fotogrāfijas  NEDRĪKST  PĀRPUBLICĒT.

© Sanita Nikitenko


Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.pārdomas 

Kas īsti ir miljonārs? Varbūt ne tas, kurš negodīgi sev izdevīgā laikā un vietā sazadzies, bet tas, kurš iemantojis miljoniem cilvēku sajūsmas un mīlestības.