Ģībšanas diena

Nevienu gadu nav bijis tik daudz bērnu, kam svinīgā pasākuma laikā paliek slikti.   


Tīrības diena

Vairākas stundas veltīju abām mašīnām, nomazgājot un izsūknējot no tām vasaras putekļus. Jaunais mācību gads jāiesāk ar “baltu lapu”.


Kad jūties stiprs

No laika gala mani kaitinājuši čīkstētāji.


Tā ir vecāku vaina

12 gadus vecais kaimiņu puika, izskatās, ka nekad agrāk nav braucis ar velosipēdu. Apsēdās uz tā un ar kājām gāja uz priekšu kā ar staigulīti. No viena daudzstāvmājas gala līdz otram un atpakaļ.

Es: “Paskaties, kā kaimiņu puika brauc ar velosipēdu!”

Dēls: “Nesmejies! Tā nav viņa, bet vecāku vaina.”

Patiesībā dēls pateica viedus vārdus, – tā patiešām ir vecāku vaina. Pastāv vairākas elementāras prasmes, kas būtu jāapgūst jau agrā bērnībā, piemēram, peldēšana vai braukšana ar riteni, jo pusaudža gados to iemācīties daudzreiz grūtāk. Pie tam neprašam ir iespēja kļūt par vienaudžu apsmieklu.


Apaļo jubileju izrāde

Divi kolēģi svinēja apaļas jubilejas ar priekšnesumiem, vadītāju un apsveicēju rindu. Sēdēju, skatījos un domāju, ka riebjas tāda пахазуха (krievu val. - izrādīšanās). Pēc 3 mēnešiem man būs 50. Vēl ir laiks izdomāt, kā izbēgt no šāda pasākuma.

 

Naudas rausēji

Pirms nedēļas radošajā tipogrāfijā (par tādiem viņi sevi dēvē), kas atrodas manā pilsētā, iesniedzu galda spēles projektu, lai aprēķinātu cenas. Dizainu uz datora zīmēšu pati, tāpēc datordizainera pakalpojumi atkrīt. Šodien tika atsūtīta cena par vienu no spēles detaļām -  15x15x6 cm apdrukātu kartona kastīti ar magnētu. Labi, ka saņemot vēstuli sēdēju. Vienas kartona kastītes, kas gan ir roku darbs, cena – 15,50 eur +PVN.

Radās jautājums – cik tad maksās galvenās spēles detaļas, ja iepakojums maksā tik daudz? Vai tik šī izslavētā radošā tipogrāfija nav starpnieki, kas tipogrāfijas cenu dubulto arī savai kabatai?


(Ne)noskaņojums

Nemaz nav noskaņojums uz mācīšanos, jo ārā ap +300C. Pierasts, ka no augusta vidus vēsais un lietainais laiks jau laikus sagatavo 1. septembrim.


Kā ar aukstu ūdens šalti apliets

Dēlu aizvedu uz ikgadējo dzirdes pārbaudi Latvijas Bērnu Dzirdes centrā pie ārstes, kuru jau apmeklējam 14 gadus (kopš 3 gadu vecuma). Pastāstīju, ka dēls pēdējā gada laikā, spēlējot datorspēles, vairākas stundas dienā izmanto austiņas. Ārste dusmās viņu nosauca par idiotu, jo, ja viņš tā turpināšot, pazaudēs pavisam jau tā gandrīz neesošo kreisās auss dzirdi.

Citus nav grūti ikdienā nosaukt par idiotiem, bet kad pats tika par tādu nosaukts, izskatījās kā ar aukstu ūdens šalti apliets. Lai arī braucot mājās burkšķēja, ka no saviem paradumiem neatkāpsies, cerams, ka ārstes teiktais liks šo to pārdomāt.

 

Jūrmalā

Kamēr bērni trakoja pa “Līvu Akvaparku”, Dzintaros baudīju jūras šalkas un cittautiešu klātbūtni. Līdzās sēdēja kāda sieviete, kas gandrīz stundu sarunājās pa telefonu. Līdzko ar vienu paziņu sarunu beidza, tā zvanīja nākamajam. Un tā vairākiem pēc kārtas. Man tas likās ārkārtīgi kaitinoši, jo pati nemēdzu nodoties bezjēdzīgām pļāpām.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autora darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Pieejamos rakstus, zīmējumus un fotogrāfijas  NEDRĪKST  PĀRPUBLICĒT.

© Sanita Nikitenko


Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.pārdomas 

Kad cilvēku māc skumjas, bieži vien zīmējumos viņš attēlo sevi alegoriskā veidā. Ne velti psihologi pēc zīmējuma spriež par esošajām problēmām.