Ritma maiņa

Celšanās 5-os no rīta izbojā ierasto vasaras ritmu. Atkal sāksies naktis ar dažām gulētām stundām.


Nelāgie vecāki

Mūsdienu vecāki izvirza augstas prasības pret skolotāju par stundu kvalitāti, bet paši nereaģē, kad viņiem aizrāda par stundas norises traucēšanu.

Izgājām ar klasi stundas laikā zīmēt skolu. Skolēni nostājās tā, lai pret viņiem atrastos ēkas stūris un varētu labāk redzēt, kā uz abām pusēm ēka “aiziet” perspektīvā.

Kāds sākumskolas skolēna tēvs piebrauca ar mašīnu un nostājās mums priekšā tā, ka aizsedza skatu uz skolu. Pie tam tajā vietā ir aizliegts ne tikai stāvēt, bet arī apstāties. Aizrādīju, ka viņa mašīna traucē skolēniem zīmēt, bet vīrietis nelikās ne zinis, jo šajā mirklī svarīgāks bija paša bērns, kam viņš aizgāja pakaļ uz klasi.


Tukšā diena

Noskaņojos iegādāties kādu jaunu štāti skolai. Tā varēja būt arī dārga. Izstaigāju gan “Stockmann”, gan “Akropole”, bet neko nenopirku.

Savas dzīves laikā esmu sev uzšuvusi vairākus simtus apģērbu, tāpēc veikalos mani grūti pārsteigt, jo bijuši gan līdzīgi audumi, gan līdzīgi modeļi. Mode taču atkārtojas, bet man atkārtoties nepatīk. Būt šuvējai vienā ziņā ir slikti, - pret apģērbu esi ļoti piekasīga.


Ģībšanas diena

Nevienu gadu nav bijis tik daudz bērnu, kam svinīgā pasākuma laikā paliek slikti.   


Tīrības diena

Vairākas stundas veltīju abām mašīnām, nomazgājot un izsūknējot no tām vasaras putekļus. Jaunais mācību gads jāiesāk ar “baltu lapu”.


Kad jūties stiprs

No laika gala mani kaitinājuši čīkstētāji.


Tā ir vecāku vaina

12 gadus vecais kaimiņu puika, izskatās, ka nekad agrāk nav braucis ar velosipēdu. Apsēdās uz tā un ar kājām gāja uz priekšu kā ar staigulīti. No viena daudzstāvmājas gala līdz otram un atpakaļ.

Es: “Paskaties, kā kaimiņu puika brauc ar velosipēdu!”

Dēls: “Nesmejies! Tā nav viņa, bet vecāku vaina.”

Patiesībā dēls pateica viedus vārdus, – tā patiešām ir vecāku vaina. Pastāv vairākas elementāras prasmes, kas būtu jāapgūst jau agrā bērnībā, piemēram, peldēšana vai braukšana ar riteni, jo pusaudža gados to iemācīties daudzreiz grūtāk. Pie tam neprašam ir iespēja kļūt par vienaudžu apsmieklu.


Mājas lapā ievietoti oriģināli autora darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Pieejamos rakstus, zīmējumus un fotogrāfijas  NEDRĪKST  PĀRPUBLICĒT.

© Sanita Nikitenko


Tumši pelēkās krāsas datumos ievietoti raksti.pārdomas 

Grāmatu pirkšana Latvijā sāk kļūt jau par bagātnieku privilēģiju.