Mēness

Skatoties salūtu, manu uzmanību piesaistīja tumšajās debesīs dīvaini guļošais pusmēness (skat. fotogrāfijas apakšpusē). Kā debesu laiviņa. Kā svētku pīrādziņš.

 

Jaungada nakts nepatīkamā puse

Ap trijiem naktī pa logu ieraudzīju, ka pie mūsu kāpņu telpas apmēram 10 piedzērušies jaunieši savā starpā kaujas. Sitiens trāpīja arī meitenei. Iespējams, ka pa galvu. Fiksi uzrāvu siltākas drēbes un noskrēju lejā. Tas, ko ieraudzīju pie kāpņu telpas durvīm, mani nošokēja. Būdīgs vīrietis (ap 100 kg) turēja piespiestu pie zemes apmēram 16 gadus vecu jaunieti. Puiša galva atradās uz betona pakāpiena, bet vīrietis ar dūrēm no visa spēka pa to zvetēja. Tas tādēļ, ka puisis esot iesitis meitenei. Baidījos, ka vīrietis savu dusmu agonijā puisi nositīs, tāpēc zvanīju policijai. Izrādās, kāds gan ātros, gan policiju bija izsaucis jau pirms manis.

Kad atgriezos dzīvoklī, bērniem izstāstīju redzēto, un vērsusies pret lielo meitu piebildu, ka varbūt tagad viņa sapratīs, kāpēc neļauju apmeklēt apšaubāmas pirtis un tusiņus. Par šo jautājumu mūsu abu starpā vēl pavisam nesen bija pamatīgs strīds.

Pēc tam ilgi nevarēju iemigt. No uztraukuma sāpēja vēders. Iedomājos, kā jūtas māte, kura naktī sagaida mājās līdz asinīm piekautu meitu vai dēlu.

 

Morālās pohas

No rīta sāpēja galva. Droši varu apgalvot, ka tās nebija dzērāju pohas, jo no bērnu šampanieša “Mežezers” piedzerties nevar. Drīzāk tās bija morālās pohas. Tukšums valdīja gan uz ielām, gan manā dvēselē. Saņēmos tikai pret vakaru. Sāku pētīt teātru repertuārus un domāt par ģimenes vasaras ceļojumu.

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko