2007 / oktobris / nr. 10

Kad meitai bija četri gadi, viņai ļoti patika spēlēties ar maziem zvēriņiem, ko veikalā pārdeva kā atslēgu piekariņus. Abas kopā izspēlējām dažādas situācijas, taču bija viens sliktums - no klučiem celtās zvēriņu mājas ik pa mirklim juka. Tad meita ieteica, ka mājiņu vajag uzšūt. Uzzīmēju piegrieztni, bet meita no auduma un kartona izgrieza detaļas un sašuva. Lai arī mājiņa sanāca šķība, tā meitai ļoti patika.

Nesen iedomājos, ka nu ir pienācis laiks piecgadīgajam dēlam iemācīties šūt. Tikai kā viņu ieinteresēt? Un tad mēs ar meitu atcerējāmies auduma mājiņu. Nopirku filcu, uzzīmēju piegrieztnes un visi trīs uzšuvām katrs savu mājiņu, izveidojot zvēriņiem ciematu. 

Mājas lapā ievietoti oriģināli autores darbi, nevis kopijas vai tulkojumi no citām tīmekļa vietnēm. Rakstus, zīmējumus, idejas un fotogrāfijas nedrīkst pārpublicēt bez autores piekrišanas, kā arī nedrīkst izmantot komerciāliem mērķiem.

 

© Sanita Nikitenko
Aizkulises

Mājiņas pagatavošanai izvēlēts biezs filca materiāls, jo filca griezummalas nav jāapstrādā. Var izmantot arī krāsainās filca putekļu lupatiņas, kas nopērkamas saimniecības preču veikalā. Tikai tad, lai mājiņa saglabātu formu, filca detaļas jāšuj dubultā un starp abām kārtām jāievieto kartons. Savukārt, ja mājiņas pagatavošanai tiks izmantota filca grīdas lupata, kas ir biezāka par putekļu lupatiņām, detaļas varēs šūt dubultā bez kartona.